Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İnşaat firmalarına fiyat uyarısı!

Kamu bankalarının konut kredi faizlerini indirmesinin ardından vatandaşlar konut almak için kredi çekme telaşına düştü.

0 2.792

Kamu bankalarının konut kredi faizlerini indirmesinin ardından vatandaşlar konut almak için kredi çekme telaşına düştü. Uzun süredir devam eden durgunluğun ardından hareketli günler yaşamaya başlayan inşaat firmaları ve evini satmak isteyen vatandaşlara uzmanlardan uyarı geldi.

Uzmanlar Uyarıyor! Fırsatçılık yapmayın!

İnşaat sektörüne can suyu olacak kredi faiz oranlarının düşmesi ile birlikte vatandaşlar tekrardan konut fiyatlarını araştırmaya başladı. Her sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de fırsatçılar boş durmuyor. Bankaların konut kredi faizlerini düşürmesini fırsat bilen inşaat firmalarına uzmanlardan uyarı geldi. Konuyla ilgili ortak görüş bu durumu fırsat görüp konut fiyatlarında artışa giden firmaların kendi bacaklarına kurşun sıkacağı yönünde. Bu aşamadan sonra da inşaat sektörüne olan güvenin tamamen kaybolacağı yönünde görüşler ağırlık kazanıyor.

Konut fiyatları artarsa konut alıcısı yeniden mevduata döner.

Kamu bankalarının ve devletin desteklediği faiz politikası, inşaat sektörü açısından belki de uzun zamandır beklenen bir hamle olarak gösteriliyor.  Sektör temsilcilerinin beklentisi ise faizlerin yüzde 0,70-80 aralığına kadar çekilmesi. Konut kredi faizlerinin daha da aşağı düşmesi sektörün tekrardan eski günlere döneceğinin sinyali olarak görülürken, finans uzmanları ise konuyla ilgili önemli uyarılarda bulundu.

İnşaat firmaları kredi faizlerini fırsat bilip, konut fiyatlarını artırırsa vatandaş tekrar mevduata döner uyarısını yaparak inşaat firmalarına uyarılarda bulundular.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.