Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İmar Barışı’nda Süre Yarın Bitiyor! İşte Başvuru Sayısı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'İmar Barışı' rakamlarını açıkladı

0 1.559

İmar Barışı için son gün 15 Haziran 2019 olarak kesinlik kazanırken, süre konusunda son noktayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum koydu. Bakan Kurum yaptığı açıklamada sürenin uzatılması söz konusu değil diyerek bu konudaki bilgi kirliliğine de son noktayı koymuş oldu. Bakan Kurum, İmar Barışı ile ilgili şunları söyledi,

”İmar Barışı vatandaşımızın mülkiyet problemleri, yine elektrik, su, doğalgaz ile alakalı alamadıkları hizmetleri almaları açısından yapılmış bir düzenleme ve 31 Aralık 2017 tarihine kadar yapılmış yapılarımızı ilgilendiriyor.

Başvuruları biliyorsunuz daha önce gelen talepler doğrultusunda iki kez uzattık son başvuru tarihi 1 gün sonra, yani 15 Haziran 2019 tarihinde imar barışına başvuru süresi tamamlanıyor. Bu konuda herhangi bir uzatma şu an için söz konusu değil. Bugüne kadar başvuru yapan 10 milyon 79 bin vatandaşımız da imar barış’ı sürecinden faydalandı.

En fazla başvuru gelen iller arasında İstanbul 1 Milyon 747 bin başvuruyla, İzmir 811 bin 145 başvuruyla, Ankara da 469 bin başvuruyla öne çıkıyor. Bu süreçten Vatandaşlarımızın yoğun bir şekilde faydalarını görüyoruz. Bizi de bu açıkcası memnun ediyor, mutlu ediyor. Tabi kaçak yapılara da izin vermeyeceğimizi tespit ettiğimiz, kaçak yapıların da yıkımını belediye başkanlarımızla valilerimize birlikte yapacağımızı da buradan tekrar ifade etmek istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.