Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

İBB’den Marmaray’a Zam

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tepki çeken zamların ardından bugün yaptığı açıklama ile Marmaray içinde yeni zamlı fiyatları açıkladı

0

Marmaray ücretlerine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından yönetilen ve İBB üyelerinin oyları ile alınan 06/02/2020 tarih 2020/1-6 sayılı UKOME kararı ile zam yapıldı.

İMZALAR TAMAMLANMADAN ZAM UYGULANMAYA BAŞLANDI

UKOME’nin diğer üyeleri İstanbul’ da toplu taşımaya %35 zam kararına karşı çıkmasına rağmen kararın imzaları tamamlanmadan İstanbul genelinde İETT otobüslerinde, Metro, Tramvayda İBB tarafından uygulamaya geçti.

MARMARAY GEÇİŞİ 7,75 TL OLDU

İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından metro, metrobüs ve İETT ücretlerine yapılan yüzde 35 zam uygulaması Marmaray geçişleri için de gece 00.00’dan itibaren yürürlüğe alındı. Buna göre 1 ila 7 istasyon tam geçişi 2.60 TL’den 3,5 TL ‘ye yükseltildi. 1-43 istasyon arası geçiş 7.75 TL oldu.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI’NDAN MARMARAY AÇIKLAMASI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı “Marmaray’da ulaşım hizmetlerine yapılan yüzde 35 oranındaki zam, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yönettiği Ulaşım Koordinasyon Merkezinin kararıyla İBB tarafından uygulanmaktadır.” açıklamasında bulundu.

TCDD’DEN AÇIKLAMA: ZAM KARARI UKOME’NİN

TCDD’den zammı kendilerinin yapmadığını belirterek “UKOME kararı gereğince Marmaray’da geçiş ücretleri artırıldı. Bu konuda TCDD’nin herhangi bir yetkisi yoktur. UKOME kararı uygulandı. TCDD sadece işletmeyi yapıyor” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.