Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Günlük kiralık evlerden sonra saatlik ev furyası başladı

Günlük ve saatlik kiralık evlerde büyük tehlike!

0 3.407

Özellikle metropollerde sıklıkla rastlanılan günlük kiralık evler birçok uzman tarafından sakıncalı bulunurken, şimdi de bazı emlakçılar saatlik kiralık ev ilanlarıyla gündeme geliyor.

Gün geçtikçe kontrolü zorlaşan günlük kiralık evler, fuhuş, terör, fidye ve birçok sabıkalı suçlunun saklanma mekânı olarak kullanılıyor. Polis tarafından bilinen noktalara baskınlar düzenlenip kapatılsa da önüne geçilemiyor. Ev sahipleri aylık kiracı bulmaktansa günlük kiralık evler adı altında kiralamalar gerçekleştiriyorlar.

Büyük emlak ilan sitelerinde sürekli rastlanılan bu ilan türlerinden bir tanesine örnek vermek gerekirse aşağıdaki rezilliği görmemek mümkün değil. Bu evlerde özellikle suç örgütleri tarafından gizli kamera kayıtları yapılarak şantaj  ve tehdit gibi birçok eylem yapılabiliyor.  Aşağıda yazan ilanı okuduğunuzda bunun bir fuhuş ilanı olduğunu rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.

Emlak ilan sitesinde İstanbullu bir emlakçı “Kağıthane’de günlük haftalık saatlik apart daireler” başlığında ilan yayınladı. İlanın açıklamasında ise “Arkadaşlarınızla hoş vakit geçirmek istediğinizde, konaklamak için herhangi bir şart yok” gibi ifadeler yer alıyor.

Bilindiği gibi günlük kiralık evler denetlenmesi zor ve her türlü suça müsait olan yerler. Bazı durumlarda ev sahibi kişinin haberi olmadan günlük kiraya verilen evler mevcut. Bu durum hem ev sahibi için bir tehdit ve suç durumuna dönüşebiliyor. Geçmişte birçok örneğine rastlanan adli vakalar bu tip günlük kiralık evlerde yaşandığı biliniyor.

 

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.