Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Gökdelen projesinin sözleşmesi imzalandı

Viven İnşaat ve Mistral GYO Konak'ta 4 bin 147 metrekarelik arsada gökdelen projesi geliştirmek için kat karşılığı inşaat yapım sözleşmesi imzaladı. Viven İnşaat Konak gökdelen projesinin yakın zamanda başlaması bekleniyor.

0

Mistral Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) şirketin hissedarı olduğu 8623 ada 21 parsel arsa üzerinde kat paylaşımı anlaşması imzalanması hakkında açıklama yaptı.

Mistral GYO’nun KAP açıklaması:

İzmir İli, Konak İlçesi, Mersinli Mahallesi 8623 ada 21 parselde yer alan toplam 4.147,89 m2 büyüklüğündeki arsa üzerinde proje geliştirilmesi amacıyla Viven İnşaat İş Ortaklığı Ticari İşletmesi ile Düzenleme Şeklinde Taşınmaz Satış Vaadi ve Kat Karşılığı İnşaat Yapım Sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşmeye göre, Arsa Sahipleri olan Mistral Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Erdoğan Atay Yatırım Holding A.Ş. ve Mehmet Doğan ATAY’ın toplam alacağı pay %47, geliştirilecek projenin inşaat süresi, ruhsat alımından itibaren en geç 30 ay olarak belirlenmiştir. Hedeflenen proje kapsamında inşa edilmesi planlanan bağımsız bölüm adedi, sözleşme gereği şirketimize sunulacak olan proje sonrasında belirlenecektir. Süreç içindeki tüm gelişmeler yatırımcılara KAP platformu üzerinden ilan edilecektir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku