Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Gaziosmanpaşa satılık konut fiyatlarında son durum!

Gaziosmanpaşa emlak piyasasına kısaca değinecek olursak, ilçe nüfus bakımından oldukça kalabalık ilçeler arasında diyebiliriz. Sultangazi ve Arnavutköy ilçeleri ayrılmadan önce Türkiye'nin en büyük ve kalabalık ilçesiydi.

0

İstanbul’un merkezinde olup da, en az yatırımı alan ilçelerin başında gelen Gaziosmanpaşa  son 10 yılda büyük değişim göstererek, cazibe merkezi haline gelmeye başladı.  Yapılan yatırımlar sayesinde alt yapı ve metro çalışmalarının da bölgeyi odak noktası haline getirdiğini söyleyebiliriz.

ilhan ÇAMKARA /  Emlak Haber Ajansı

Gaziosmanpaşa’da özellikle bazı mahalleler kentsel dönüşüm sayesinde  nerdeyse Beşiktaş ve Şişli gibi  ilçelerle yarışır hale gelmiş durumda.  Yeni yapılan markalı konut projeleri oldukça yüksek fiyatlardan alıcı buluyor.  Buda ilçe’nin lokasyon olarak çok iyi bir konumda olmasından kaynaklanıyor.

Kısa bir not eklemek gerekirse, şuan için konut sektörü malum zor bir süreçten geçiyor. Artan faizler ve yerinde durmayan döviz kuru  konut alıcısını yatırım yapmaktan alı koyuyor desek yanılmış olmayız.

Belediye seçimlerinin yapıldığı bu günlerde siyasi belirsizlik de sektörü durağan hale getirmiş durumda.  Peki Gaziosmanpaşa ilçesinde satılık konut fiyatları ne durumda.  Aşağı yukarı fiyatlara baktığımızda  karşımıza şu sonuçlar çıkıyor.

Gaziosmanpaşa 2019 satılık konut fiyatları

Gaziosmanpaşa satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %1.15 artış gösterdi. Gaziosmanpaşa ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2.949 TL olurken, geri dönüş süresi 19 yıl olarak hesaplanıyor.
Buna göre, 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Gaziosmanpaşa ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 221.154 TL ile 368.600 TL arasında oldu.

 

Gaziosmanpaşa - Satılık Konut Fiyatları m² / TL

Yaş Aralığı

Eğitim Durumu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.