Turk Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Fikirtepe’de büyük dönüşüm başlıyor

Fikirtepe kaldığı yerden devam edecek! Fikirtepe'de büyük dönüşüm başlıyor

0

Turk Emlak Haber ajansı haber editorleri tarafından edinilen bilgiye göre, Kadıköy Fikirtepe’de kentsel dönüşüm kaldığı yerden devam edecek. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yaptığı toplantıda şu bilgilere ulaşıldı. Konuşmasında bölgedeki sorunlara değinen bakan Kurum şunları söyledi:

Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Fikirtepe’de yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetini giderecek, bölgedeki soruna köklü bir çözüm getirecek Yeni Fikirtepe projemizi başlatıyoruz. Fikirtepe’deki büyük dönüşüm için vatandaşlarımız, ilçe yöneticilerimiz, STK’larımız ve müteahhitlerimizle sürecin en sağlıklı şekilde ilerlemesi adına istişare toplantıları yaptık ve yeni yol haritamızı belirledik.

Aldığımız kararlar doğrultusunda; ilçemizde 1,5 milyon metrekare inşaat alanını kapsayan ve 60 bin vatandaşımızı ilgilendiren 15 bin konutluk projemizi TOKİ Başkanlığımız ve Emlak Konut Genel Müdürlüğümüz eliyle örnek bir şehircilik vizyonu çerçevesinde hayata geçireceğiz. Sosyal donatıları, geniş yeşil alanları, park ve bahçeleriyle, vatandaşlarımızın huzur bulacağı projemiz tamamlandığında Fikirtepe kazanacak, İstanbul kazanacak, Türkiye kazanacak. Cumhuriyetimizin 100. yılında şehrimize armağan edeceğimiz Yeni Fikirtepe şimdiden hayırlı olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak : Turk Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku