Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Fethiye Bölge Raporu

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki satılık ve kiralık konutlar ‘da 2019 yılı itibariyle fiyatlar ne durumda? Fethiye'nin en değerli bölgeleri hangileri? Prim yapan mahalleler ve fiyatı düşen mahalleler hangileri?

0

Muğla’nın Fethiye ilçesindeki satılık ve kiralık konutlar ‘da 2019 yılı itibariyle fiyatlar ne durumda? Fethiye’nin en değerli bölgeleri hangileri? Prim yapan mahalleler ve fiyatı düşen mahalleler hangileri? Tüm bu soruların cevaplarını Emlak Haber Ajansı olarak sizler için araştırdık.

Turizm cenneti Fethiye‘de satılık konut fiyatları son bir ayda yüzde 1,16 oranında artış gösterdi. Fethiye ilçesinde konutların ortalama metrekare fiyatları 2 bin 141 TL ile 7 bin 427 TL arasında değişiyor. 2019 yılı itibarıyla Fethiye’de 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 253 bin TL ile 443 bin TL arasında değişiyor.

Turizm cenneti olarak adlandırılan Fethiye‘de bu fiyatlar konutların denize yakınlığı ve uzaklığı ile doğru orantılı olarak değişiyor. Deniz kenarına yakın villa tarzı evler de bu fiyatlar daha yukarılara tırmanabiliyor.

Fethiye‘de konut fiyatları son 1 ayda yüzde 1,16 oranında değer kazandı. Son 3 yıllık değer artışına bakıldığında konut fiyatlarının yüzde 32 oranında arttığı görülüyor. Yine aynı şekilde son 5 yıllık değer artışına bakıldığında, yüzde 73,4 oranında bir artışın olduğu gözlemleniyor.

Fethiye‘de kiralık konutların değer artışına bakıldığında son 1 ayda ortalama yüzde 1,4 oranında artış yaşandığı görülüyor. Yine son 3 yıllık değer artışına bakıldığında yüzde 21,4 oranında bir artış olduğu gözlemleniyor. 5 yıllık kira değer artış oranına bakıldığında ilçede yüzde 49,4 oranında bir artış söz konusu.

Fethiye’de konut fiyatı yükselen mahalleler

Muğla Fethiye’de konutların amortisman süresi 27 yıl olarak hesaplanıyor. Ilçede en fazla konut fiyatlarının yükseldiği mahalleler sırasıyla; Karagözler, Babataşı, Pazaryeri, Akarca, Çiftlik mahalleleri olarak ön plana çıkıyor.

Fethiye’de konut fiyatı düşen mahalleler

Fethiye’de konut fiyatlarının en fazla düştüğü mahalleler sırasıyla şu şekilde; Tuzla, Yeşilüzümlü, Yanıklar, Faralya, Kayaköy mahalleleri

Muğla Fethiye’de en hızlı kazandıran mahalleler

Amortisman süreleri dikkate alındığında 2019 yılı itibariyle ilçedeki geri dönüşü en hızlı mahalleler Ölüdeniz, Karagedik, Yanıklar, Göcek, Çiftlik olmuştur.

 

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.