Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Ferit Şahenk, otelleri satmaya devam ediyor

Galataport projesinin yapımına hız veren Doğuş Holding'in bünyesindeki iki oteli daha satacağı öğrenildi.

0

Doğuş Grubu ve Bilgili Holding ortaklığındaki toplam 1.7 milyar dolar yatırım bedelli Galataport İstanbul projesinin Mayıs 2020’de faaliyete geçmesi planlanıyor. Doğuş’un bünyesindeki iki oteli daha satacağı öğrenildi.

Doğuş Grubunun öncelikli hedefinin uluslararası ortaklıklarla Türkiye’ye küresel ölçekte temsil etmek ve katma değer yaratmak olduğunu belirten Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hüsnü Akhan, “Doğuş Grubu olarak yıl sonuna kadar ağırlama sektöründe iki şirketimizde satış planlıyoruz” dedi.

Doğuş’un satacağı iki otelin İstanbul’daki Grand Hyatt ve İtalya’daki Capri Palace ya da Aldrovandi Villa Borghese olabileceği tahmin ediliyor

Grup bu otellerin satışı için Dubai Emiri Muhammed bin Raşid el-Maktum’un şirketi Dubai Holding ile görüşüyordu.

5 ayda 5 otelini satmıştı

İspanya’nın başkenti Madrid’deki Villa Magna’yı Meksikalı RLH Properties’e 210 milyon euro’ya devreden, ardından da Miami’deTommy Hilfıger ile ortak olduğu Raleigh Hotel’i 103 milyon dolara iş adamı Serdar Bilgili ve ABD’li ortağı Michael Shvo’ya satan Doğuş Holding’in patronu Ferit Şahenk’in satış listesi Marmaris’teki 5 yıldızlı oteli D-Resort Grand Azur’u Alman TUI’ye devretmesiyle devam etti. Atina Hilton Oteli’ndeki payını Suudilere devreden Şahenk, aynı zamanda ortağı olan ünlü işletmeci Nusret Gökçe’ye İstanbul Maçka’daki Park Hyatt Oteli 50 milyon euro karşılığında satmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.