Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Eyüp Akbal:”Devletin dar gelirliye konut üretmesi sevindirici”

8. İnşaat ve Konut Konferansında konuşan Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, İnşaat sektöründe 2020 yılından umutlu olduklarını belirterek kamu bankalarının konut kredi faizlerini düşürmesinin sektörü hareketlendireciğinin altını çizerek sektör adına önemli bir gelişme olduğunu vurguladı

0 4.339

Evi olmayan vatandaşlar için başlatılan uygun fiyatlı konut kampanyasını sonuna kadar desteklediklerini belirten Akbal, TOKİ tarafından başlatılan bu kampanyaların inşaat sektörünü de canlandıracağını belirtti.

Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, konuşmasını şöyle sürdürdü; Coğrafyamız oldukça kritik bir süreçten geçiyor. Yabancıya konut satışlarını da doğrudan etkileyen bu sancılı sürece Akdeniz’de yaşanan son gelişmeler de eklenmiş durumda. Biz 2020 yılının daha iyi olacağını düşünüyoruz.

Konut sektörü açısından önümüzdeki aylar düşen faiz oranlarının ardından stokların da azalmasıyla tekrardan yeni projelere başlanacağını düşünüyoruz.  Ev alacak vatandaşlara acele etmelerini ifade etmek isterim. Kamu bankaları tarafından başlatılan  sıfır konuta yüzde 0,79 faiz fırsatını kaçırmamalarını tavsiye ediyoruz.”diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.