Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Ev satın alırken müteahhit ile nasıl bir sözleşme yapmalıyız?

Müteahhitten daire satın alırken nelere dikkat edilmeli? Nasıl bir sözleşme imzalanmalı? Emlak Haber Ajansı sizler için araştırdı.

0 1.157

Müteahhitten daire satın alırken nelere dikkat edilmeli? Nasıl bir sözleşme imzalanmalı? Emlak Haber Ajansı sizler için araştırdı.

Müteahhitten daire alırken topraktan olsun veya bitmiş inşaatın dairesi olsun, bitmiş inşaatlarda tapular zaten çıkmış olur, burada sadece iskân konusuna dikkat edilmelidir. Bazı müteahhitler projeyi bitirir bitirmez iskanı alır, bazıları da  3 ay 5 ay 6 ay içerisinde gerekli işlemler tamamlandığı anda iskanı alır pek bir problem çıkmaz.

Projeden yani topraktan aldığınız zaman satış vaadi sözleşmesi yapılır. Bu tapu kayıtlarında ve belediye kayıtlarında değer görmemektedir. İki taraf arasında yapılacak akittir. Siz işinizi çok daha sağlama almak isterseniz, noter karşısında bir avukat vasıtasıyla bu işi daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Ev alırken veya arsa alırken, hiçbir kağıda yanınızda konusunda uzman bir danışman veya avukat olmadan imza atmayın. Konut mağduriyetleri genelde işin ehli bir danışmana veya avukata para vermekten kaçınmaktan kaynaklanıyor. Unutmayın ki, uzman bir kişi ile yapacağınız konut alışverişi sizi ve birikimizinizi koruyacaktır.

Emlak Haber Ajansı

Leave your vote

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.