Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Esenler Baştapya-Topkule Kışlası Millet Bahçesi Oluyor

0

Esenler’deki Baştapya-Topkule Kışlasında yapılacak 1 milyon 800 bin metrekarelik millet bahçesi alanında basın açıklaması yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, tüm Türkiye’deki kentsel dönüşüme ilişkin eylem planının önümüzdeki hafta kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti.

Bakan Kurum açıklamasında şunları söyledi; ‘’ İstanbul’umuza örnek bir millet bahçesi daha kazandırıyoruz. Baştapya-Topkule Kışlasında 1 milyon 800 bin m²’lik alanda yapacağımız millet bahçesini vatandaşımızın hizmetine sunacağız.

Esenler’de kentsel dönüşüm kapsamında üreteceğimiz 2046 rezerv konut ve 78 dükkânın inşaat alanında incelemelerde bulunduk. Bugüne kadar 1072’sinin ihalesini gerçekleştirdiğimiz, 964 adedinin ise ihale aşamasında olduğu evleri, 2020 yılı sonunda tamamlayacağız. Çanakkale Savaşı’nda şehit olan Niğdeli Muallim Ethem’in adını yaşatan Hacı Abdullah Şehit Muallim Derneği ve Esenler Belediyemizin 15 Temmuz Millet Bahçesi’ndeki iftar programına katıldık. İftardan sonra Millet Bahçemizde yürüyüş yapıp, vatandaşlarımızla selamlaştık. Ayrıca, Esenler Belediye Başkanımız Tevfik Göksu ve Bakanlık bürokratlarımızla ilçemizde yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını değerlendiğimiz bir istişare toplantısı gerçekleştirdik.” diyerek sözlerini tamamladı.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.