Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Elazığ’da satılık 0-4 yaş arası konut fiyatları

Elazığ bölge raporu, Elazığ satılık konut fiyatları, Elazığ yeni konut fiyatlarında son durum. Emlak Haber Ajansı bölge raporunda

0

2020 Yılı felaketler yılı olarak başladı. Yangınlar, su baskınları, depremler ve son olarak da koronavirüs adında bir hastalık 1,5 milyarlık bir ülkeyi esir almış durumda.Türkiye’nin de başı depremlerle ağrımaya devam ediyor.

Emlak Haber Ajansı olarak depremin etkilediği Elazığ’da konut fiyatları ne durumda sizler için araştırdık. Depremin ardından ortaya çıkan deprem fırsatçılarına prim verilmemesi gerektiğine inanarak, bölgede ortalama satılık ve kiralık konut fiyatlarını aktarmaya çalışacağız.

Elazığ’da satılık 0-4 yaş arası satılık konut fiyatları

Elazığ ilinde 0-4 yaş arasındaki konutların metrekare satış fiyatları en düşük 1.300 TL ile 2.185 TL arasında değişiyor. Ortalama metrekare fiyatları ise 1.700 TL civarında. Elazığ ilinde son bir yıl içerisinde 0-4 yaş arası satılık konutların fiyatları yüzde 9.86 artmış durumda. İlde satılık konutların amortisman süresi 22 yıl olarak hesaplanmakta. 2020 emlak endeksi ve bölge raporunda Elazığ şehrinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 127 bin 469 TL ile 212 bin 400 TL arasında satılıyor.

Elazığ’da konut fiyatları en fazla yükselen ilçeler

Elazığ ilinde en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Merkez, Karakoçan, Kovancılar olarak ön plana çıkıyor.

Ocak 2018 yılına bakıldığında konut fiyatlarının ortalama metrekare satış fiyatlarının 1.313 TL civarlarında olduğu görülüyor. Ocak 2019 tarihinde ise Elazığ’da metrekare satış fiyatlarının, 1.562 TL olduğu görülüyor.

 

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.