Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Edirne’de yeni koronavirüs önlemi

0

Edirne İl Hıfzıssıhha Kurulu kararınca Covid- 19 tedbirleri kapsamında “Havalandırma Talimatı” yayımlandı.

Kamu ve özel sektöre ait binalar ve eklentilerindeki tüm kapalı alanların pencere ve kapı açılması suretiyle doğal havalandırma yoluyla sık sık havalandırılmasının esas alındığı talimatta temiz hava sirkülasyonun önemi de anlatıldı.

Havalandırmanın ne şekilde yapılacağının yönergelerinin bulunduğu talimat, kamu kurum kuruluş, özel sektör kuruluşları yöneticilerine gönderildi.

Talimata uyulup uyulmadığı Vali Yardımcılarının denetiminde tüm kurum amirlerinin sorumluluğuna verildi. Ayrıca “Havalandırma Takip Çizelgeleri” oluşturularak havalandırmanın denetlenmesi sistematik hale getirildi.

“BİZ UYUYORUZ MİSAFİRLERİMİZ DE KURALLARA UYMALI”

Kent merkezinde vatandaşların büyük bölümünün maske kuralına uyduğu gözlendi. Sigara içenler dışında neredeyse Saraçlar Caddesindeki yayaların tamamı maskelerinin nizami şekilde takılı olduğu görüldü.

Vatandaşlardan Hakan İnceoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte maske ve mesafe kuralına büyük oranda uyulduğunu söyledi.

Vaka artışının İstanbul’dan ziyade Bulgaristan’dan gelen yoğun turist akınından kaynaklandığını düşündüğünü ifade eden İnceoğlu, “Vaka artışı kalabalık mekanlar ve pazar yerlerindeki yoğunluktan oluyor. Maske, mesafe ve hijyene uymak zorundayız. Yapacak başka bir şeyimiz yok. ” dedi.

Murat Şarbalkanlı da Edirne’de yaşayanların kurallara uyduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın dün Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada İstanbul’a yakın temaslı illerde vaka sayılarının arttığını belirtmiş, bu iller arasında Edirne’yi de saymıştı.

Koca, Edirne’de vaka artışının yüzde 91 olduğunu vurgulamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku