Turk Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Edirne’de konut fiyatları son 1 yılda yüzde 22 artış gösterdi

Trakya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Edirne ilinde satılık ve kiralık konut fiyatları ne durumda?

0

Trakya’nın en büyük şehirlerinden biri olan Edirne ilinde satılık ve kiralık konut fiyatları ne durumda? Edirne’nin öne çıkan bölgeleri hangisi? Tüm bu soruların cevaplarını Turk Emlak Haber Ajansı Edirne Bölge Temsilcisi Cüneyt Levent yanıtladı.

Konuyla ilgili değerlendirmeler

Edirne ilimiz bilindiği üzere Trakya Bölgesi’nin en büyük şehirleri arasında yer alıyor. Şehrimiz aynı zamanda Yunanistan ve Bulgaristan ile sınır komşusu. En önemli özelliği de bilindiği gibi Osmanlı İmparatorluğu’na uzunca bir süre başkentlik yapmış kadim bir şehrimiz. Kervansaraylar, camiler, tarihi çarşıları ile önemli bir turizm şehri.

Edirne MerkezKeşanUzunköprüİpsalaMeriçEnezHavsaLalapaşa ve Süloğlu olmak üzere 9 ilçesi bulunuyor. En kalabalık ilçe merkez, nüfusun en az olduğu ilçe ise Lalapaşa’dır. Türkiye’nin en batısındaki şehirlerden biri olan Edirne Yunanistan’a 6 kilometre uzaklıkta, Bulgaristan’a ise 16 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

“Edirne Konut fiyatlar son 1 yılda yüzde 22 arttı”

Edirne satılık konut fiyatları için şunları söyleyebilirim. Son 1 yılda konut fiyatları ortalama yüzde 22 oranında artış gösterdi. Edirne’de konutların amortisman süresi yaklaşık 15-16 yıl civarında diyebiliriz.

Konut alıcısının şu an Edirne ilinde en fazla rağbet gösterdiği mahalleler sırasıyla Fatih Mahallesi, Kocasinan Mahallesi, Şükrüpaşa Mahallesi olarak sıralanabilir. Tabi bu durum yaşanan salgın ile birlikte müstakil evlere de ilgiyi bir hayli artırmış durumda. Edirne’de 1+1 satılık konut fiyatları ortalama 200 bin TL, 2+1 daireler 400 bin TL 3+1 daireler 500 bin TL’den alıcı buluyor.

Yine ilimizde kiralık konut fiyatları ortalama yüzde 13 oranında artış göstermiştir. Yıllık ortalamalara bakıldığında Kasım 2020 sonu itibarıyla Edirne ilinde kiralık konut fiyatları ortalama 1000 TL’den kiracı bulabiliyor. diyerek sözlerini tamamladı.

Turk Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku