Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Saraylar ziyarete açıldı

0

Koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında 18 martta geçici bir süre için ziyarete kapatılan Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına bağlı Dolmabahçe ve Beylerbeyi sarayları 1 haziran pazartesi gününden itibaren yeniden ziyarete açıldı.

Saraylar için uluslararası müzecilik kriterleri çerçevesinde pandemi sürecinde müzelerde yapılacak bireysel gezileri güvenli kılacak birtakım tedbirler aldı.

Bu çerçevede gezinin başından sonuna kadar devam eden güzergaha “sosyal mesafe kontrol etiketleri” yerleştirildi.

Bilet gişesinden başlayarak bahçe alanlarının sonuna kadar yerleştirilen bu etiketlerle sosyal mesafenin korunması zorunlu kılındı.

Tedbirler kapsamında ziyaretçiler, müze girişlerindeki güvenlik noktalarında ateş ölçerle kontrolden geçiriliyor. Ziyaretçinin maskesi yoksa Milli Saraylar personeli tarafından maske tedarik ediliyor. Değerleri normal olan ziyaretçi, X-ray denetiminden sonra bilet gişesine geçebiliyor.

Ziyaretçi ile doğrudan temas kuran Milli Saraylar personeline maske, eldiven, siperlik ve dezenfektan kullanımı zorunlu hale getirildi.

Bu kapsamda biletini güvenle alan ziyaretçi, müze girişine kurulan dezenfektan standına yönlendiriliyor. Biletini okuttuktan sonra dilerse sesli rehberini alabiliyor. Sesli rehber cihazları ziyaretçiye tek kullanımlık kilitli poşet içerisinde veriliyor.

Böylece gezi boyunca ziyaretçinin temas etmeden cihazı kullanması sağlanırken, sesli rehber cihazları her kullanımdan sonra dezenfekte ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.