Turk Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Doğuş Holding İstinyePark’taki hisselerini satıyor

0

Doğuş Holding, İstinyePark AVM’deki yüzde 42 olan hissesini Katar Devleti şirketi olan Qatar Holding’e satmak için el sıkıştı. Haberde hisselerin devri karşılığında Doğuş Grubu’nun kasasına 1 milyar dolar gireceği bilgisine de yer verildi.

Hisselerin devir işlemleri için resmi kurumlara başvuru yapıldığı ve Rekabet Kurumu’nun Doğuş Turizm Sağlık Yatırımları ve İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ve dolayısıyla İstinyePark Alışveriş Merkezi’nin ortak kontrolünün Qatar Holding LLC tarafından devralınması işlemine 12 Kasım 2020’de izin verdiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İstinyePark’ın diğer yüzde 58’lik payı ise Orjin Grubu’nun elinde bulunuyor.

Dünyanın en büyük fonlarından Qatar Investment Authority’ye (QIA) ait olan Qatar Holding LLC, 335 milyar dolarlık varlığıyla dikkat çeken Katar hükümetinin petrol ve doğalgaz fazlasını yönetmek için Katar Emiri Hamad bin Khalifa Al Thani tarafından 2005’te kuruldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku