Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Deprem Kahini Türkiye İçin Uyardı!

Yaptığı tahminler ile ünlenen 'deprem kâhini' Frank Hoogerbeets, daha önceki tahminleri doğru çıkmıştı... Geçtiğimiz aylarda CNNTurk.com'a da konuşan Hoogerbeets'in son uyarısı ise yine herkesi korkuttu.

0 909

Hollandalı Frank Hoogerbeets, internet sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı deprem tahminlerinin doğru çıkmasının ardından tüm dünyada ‘deprem kâhini’ olarak tanınmıştı.

Hoogerbeets, geçtiğimiz aylarda CNNTURK.com’a verdiği röportajda bu tahminleri için gezegenlerin ve ayın pozisyonlarına baktığını ve bunun için özel olarak geliştirdiği ‘Solpage’ adlı bir bilgisayar programından faydalandığını açıklamıştı.

‘Deprem kâhini’ Şubat ayının son iki haftasına dikkat çekmiş ve mega deprem olacağını belirtmişti. Ekvador’da aynı hafta içinde yaşanan 7,5 büyüklüğündeki deprem akıllara tekrar ‘deprem kahini’nin açıklamalarını getirmişti.

Ardından Türkiye için de uyarılarda bulunmuş ve Denizli, Acıpayam’da 20 Mart tarihinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Hoogerbeets, 22 Haziran tarihindeki videosunda ise, 23-25 Haziran tarihleri arasında 7 ve üzeri büyüklükte bir deprem beklediğini duyurmuştu. 24 Haziran’da Merkür, Güneş ve Uranüs’ün ve 23 Haziran’da da Venüs, Dünya ve Jüpiter’in aynı hizada olduğuna dikkat çeken Hoogerbeets’in açıklamaları sonrasında bugün Endonezya’da 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Hoogerbeets geçtiğimizi gün yine tüm dünyayı uyardı.

Avrupa’daki 7 ve üzeri depremleri değerlendiren Frank Hoogerbeets, Türkiye’de 17 Ağustos 1999’da meydana gelen 7,4 şiddetindeki depremi hatırlattı.

Hoogerbeets, 1943’te Lâdik’te yaşanan 7,2; 27 Aralık 1939’da Erzurum’da meydana gelen 7,2 ve 1 Şubat 1944’te Bolu, Gerede’deki 7,2’lik depremlere dikkat çekti.

Bu depremlerin ardından şiddetli depremlerin görülmediğini belirten Hppgerbeets, bu bölgede yakın bir tarihte 7 ve üzeri bir depremin meydana gelmesinin şaşırtıcı olmayacağını ifade etti.

‘Deprem kâhini’ bir başka paylaşımında Gölcük Depremi’ni değerlendirdi ve 7,4’lük deprem öncesi son derece kusursuz bir dizilimin oluştuğunu belirtmiş; Güneş, Venüs ve Uranüs’ün de mükemmel biçimde hizalandığı bilgisini paylaştı.

Kritik hizalanmalardan yalnızca üç gün sonra ise Gölcük’teki büyük deprem meydana geldi. Hoogerbets, gezegen hizalanması durumunda şiddetli depremlerin görüldüğünü belirtiyor.

CNNTÜRK

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.