Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Denizli Bölge Raporu

Denizli'de satılık ve kiralık konut fiyatlarında son durum ne? Denizli ilinde deniz var mı? tüm bu soruların cevapları bu haberimizde

0 1.199

Denizli Ege Bölgesi’nde İzmir’den sonra en büyük illerin başında gelirken, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük on altıncı ili olarak ön plana çıkıyor. Pamukkale gibi turizm merkezi ile ünlü il aynı zamanda üniversite kenti olarak da biliniyor.

Denizli satılık konut fiyatları son bir ayda yüzde 1 oranında artış gösterdi. Denizli ilinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 108 TL olurken, amortisman süresi ise 25 yıl olarak hesaplanıyor.

Denizli’de 2019 yılı itibarıyla 100 metrekarelik bir konutun ortalama satış fiyatı en düşük 158 bin TL’den başlarken, bu fiyatlar 263 bin 500 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Denizli satılık konut fiyatları son 1 aylık dilimde sadece yüzde 1 oranında artış gösterirken, son 3 yıllık dilimde bu oranlar yüzde 36,9 seviyelerine kadar yükseldiği görülüyor. Son olarak 5 yıllık oranlara bakıldığında yüzde 76,6’lık bir artış yaşandığı görülüyor.

Denizli kiralık konut fiyatlarına bakıldığında, 100 metrekarelik bir daire en düşük 500 TL’den başlarken, ortalamaya bakıldığında ise bu fiyatların 700 TL ‘ye kadar çıktığı görülüyor. Kira fiyatları son 1 ayda yüzde 0,93 oranında artarken, son 3 yıllık dilimde yüzde 14,7 oranında artış yaşandığı görülüyor. Son olarak 5 yıllık dilime bakıldığında fiyatlar yüzde 28,8 oranında yükseldiği gözlemleniyor.

Merak edilen konulardan birisi de Denizli ilinde deniz var mı? sorusu. Malesef ilin denize kıyısı yoktur. Muğla’ya komşu olan ilde sadece Pamukkale diye bilinen traventerleri ve açık haba müzeleriyle biliniyor.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.