Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kamu Müteahhitleri Açıklaması “Yapmayacaktınız Neden İhalesini Aldınız?”

TOBB'un 75. Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu kurumlarından ihale alıp işleri bitirmeyen müteahhitlere açtı ağzını yumdu gözünü.

0

TOBB’un 75. Genel Kurulu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu kurumlarından ihale alıp işleri bitirmeyen müteahhitlere açtı ağzını yumdu gözünü.

Başkan Erdoğan, uzun süredir gündemi meşgul eden yarım kalan kamu projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı o konuşma.

“Yapamayacaksan böyle bir ihaleye niye girdin?”

Bazı müteahhitlerle ilgili bir konuya değinen Erdoğan, “Bir diğer konu  şu anda öyle müteahhitlerimiz de var ki eğer burada olanlar varsa kusura  bakmasınlar aldıkları işi 1 yıl, 2 yıl, 3 yıl geri bırakmak suretiyle adeta o  yatırımlar bir laşe haline dönmüştür. Bunlara gerekli uyarılar yapıldığı halde  biz kalkıp da onların hesaplarına herhangi bir blokaj veya bloke uygulamadık,  böyle bir şey yok ama yatırım orada duruyor. Eğer bunu yapamayacaksan böyle bir  ihaleye niye girdin? Böyle bir işi niye aldın? Biz çoğu zaman bakanlarımızla,  şahsım da başta olmak üzere bu insanların peşine düştük.” diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:
“Diğer yandan limanlarımıza ve limanlarımız dahil olmak üzere bütün bu  yüklerin taşınması konusunda şu 17 yıl içinde yapılan alt yapı yatırımlarını  görmezlikten gelebilir miyiz? Benim ülkemin en doğusundan, en kuzeyinden bütün  limanlara varıncaya kadar her türlü taşımacılığı yapmaya şu anda bizim altyapımız  müsait değil mi? Bunu bir kenara koyalım, raylı sistemde yine aynı şekilde birçok  yatırımlarla bu işler aşılmadı mı? Havacılıkta yine aynı şekilde kargo uçuşlarla  bunları sadece ülke içi değil ülke dışına taşımada yine bu fırsatları bu ülkenin  yönetimleri 17 yıldır sağlamadı mı?”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.