Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Romanya’da

AB 2019 Romanya Dönem Başkanlığının özel davetiyle Romanya'ya giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çeşitli temaslarda bulundu

0 909

AB 2019 Romanya Dönem Başkanlığının özel davetiyle AB Çevre Bakanları Gayriresmî Toplantısı’na katılmak üzere Bükreş’e giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Bükreş Türk Şehitliği’ni ziyaret ederek şehitlik anıtına çelenk bıraktı.

Burada kısa bir açıklama yapan Bakan Kurum şunları söyledi, Romanya’da gerçekleşen Avrupa Birliği Çevre Bakanları Gayriresmî Toplantısı’na ülkemizi temsilen iştirak ettik. Programımız kapsamında ikili temaslarda bulunarak ve toplantılar gerçekleştirerek AB ülkeleri ile çevre ve şehircilik alanındaki iş birliğimizi geliştirmeyi hedefliyoruz. İmzalanmasına yönelik çalışmalarda sona geldiğimiz, Türkiye ile Romanya arasında çevre alanında işbirliğine ilişkin mutabakat zaptını en kısa zamanda ülkelerini ziyaret ederek imzalamak istediğimizi kendilerine ilettik.

Uluslararası arenada ülkemizin Sıfır Atık konusundaki çalışmalarının duyurulması ve Sıfır Atık vizyonumuzun yaygınlaştırılması hedefi ile 1-2 Kasım 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenleyeceğimiz Sıfır Atık Konulu Çevre Bakanları Konferansı’na Sayın Bakan’ı davet ettik.” diye konuştu.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.