Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum’da kaçak yapıları denetleyecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bu hafta sonu Bodrum'da denetleme yapacak.

0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kaçak yapıları denetlemek için hafta sonu Bodrum’a gideceğini duyurdu. Bodrum, Çeşme, Dalyan, Fethiye gibi turistik ve tarihi güzellikleri korunmak gerektiğine vurgu yapan Kurum, imar kirliliğinin hem çevreye hem de doğaya zarar verdiğini söyledi.

Yaklaşık 1 ay önce Bodrum’a giderek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda doğal güzelliklere  zarar veren yapılar ile imar planı ve ruhsata aykırı projeleri tespit ettiklerini hatırlatan Kurum, şöyle konuştu:

“Şu an yaklaşık 2 bin bağımsız bölüm tespit ettik. Bu bağımsız bölümlerin tespitine müteakip de ilgililerine imara ve ruhsata aykırı kaçaklarını düzeltmeleri için 1 ay süre vermiştik. 1 ay süremiz hafta sonu itibarıyla doluyor. Biz de hafta sonu gidip, yıkıma başlayanların yerinde tespitlerini, başlamayanlarla ilgili de fiilen yıkıma bakanlıkça hafta sonu gideceğimizi buradan vatandaşlarımıza bildirmiş olalım. Hafta sonu inşallah o bildirdiğimiz inşaatlara ilişkin yıkım işlemlerini de hızlı bir şekilde yürüteceğiz ve imara aykırılıkları da en kısa zamanda gidermiş olacağız.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.