Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Çankaya Şubat 2020 Bölge Analizi

Türkiye’nin başkenti Ankara’da emlak fiyatlarında son durum ne? Emlak Haber Ajansı, Şubat 2020 bölge analizlerinde Çankaya ilçesinde son durum bu haberimizde.

0

Ankara’nın gözde ilçelerinden Çankaya’da satılık ve kiralık konut fiyatlarında son durum Çankaya Bölge Raporunda. Çankaya ‘da satılık konut fiyatları son 1 yılda ortalama yüzde 0,78 oranında değer kaybetti.

Ankara, Çankaya ilçesinde satılık konutların ortalama metrekare fiyatları 2 bin 534 TL seviyelerinde.  İlçede konutların amortisman süresi 18-19 yıl olarak hesaplanıyor.

Çankaya ilçesinde konut fiyatları hızla artan bölgeler sırasıyla

Yukarı Öveçler, Esatoğlu, Mutlukent, Maltepe, Kültür mahalleleri olarak ön plana çıkıyor. Emlak Haber Ajansı bölge raporlarına göre Çankaya’da konut fiyatları değer kaybeden mahalleler ise, Söğütözü, Bayraktar, Çamlıtepe, Şehit Cevdet Özdemir ,Mustafa Kemal mahalleleri ön plana çıkıyor. Bu verilerin yıllık ortalamalara bakılarak hesaplandığını söylemekte fayda var.

Konutların geri dönüş süreleri baz alınarak yapılan araştırmaya göre Şubat 2020 itibarıyla en hızlı amortisman süresi olan mahalleler ise, Yakupabdal, Dilekler, Korkutreis, Devlet, Konutkent olarak ön plana çıkıyor.

Çankaya ilçesinde 2020 Şubat ortalamasına bakıldığında kiralık daireler minimum 1.100 TL ile maksimum 2 bin 400 TL’ye kadar çıkabiliyor.

 

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.