Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Bostancı Şubat 2020 Bölge Analizi

İstanbul’un Anadolu Yakası denildiğinde en beğenilen bölgeler arasında gösterilen Kadıköy’ün gözde mahallesi Bostancı’da konut fiyatları son 1 yılda yüzde 16 artış gösterdi.

0

Bostancı, İstanbul’da, Kadıköy ilçesine bağlı bir mahallele. Kadıköy’ün doğu ucunda yer alan Bostancı, sahilden D-100 Karayolu’na doğru yaklaşık 2 kilometre boyunca uzanıyor. Batıda Suadiye ve Kozyatağı, kuzeyde Ataşehir’e bağlı İçerenköy ve doğuda Maltepe ilçesine bağlı olan Altıntepe ile komşudur. Ayrıca Adalar’a en yakın noktalardan biridir.

Emlak Haber Ajansı bölge raporuna göre Bostancı’da konutların metrekare fiyatı ortalama 6 bin 200 TL seviyelerinde.

Bostancı yeni konut fiyatları

Yeni konutlarda ise ortalama metrekare fiyatları 7 bin 420 TL civarlarında. Bostancı’da satılık yeni konut fiyatları Şubat 2020 itibariyle 934 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Konutun konumu ve özelliklerine göre fiyatlar değişkenlik gösterebiliyor.

Yine Bostancı’da yeni konutların kiralık fiyatları ortalama 2+1 daireler için 2 bin 200 TL’den başlarken, 3+1 daireler 4 bin 852 TL’den, 4+1 daireler 9 bin TL’den kiracı bulabiliyor.

Bostancı’da eski yapılarda ise durum

Bostancı’da eski yapılarda fiyatlar biraz daha uygun. Kadıköy’ün en sevilen bölgelerinde üst sıralarda yer alan semtte fiyatlar ortalama 628 bin TL’den başlıyor. 2+1 daireler 453 bin TL’den alıcı bulurken, 3+1 daireler 653 bin 300 TL’den alıcı bulabiliyor.

Bostancı’da konutların amortisman süresi ortalama 26 yıl olarak hesaplanmakta.

İlhan ÇAMKARA / Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.