Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Bodrum’un kaçak yapı raporu açıklandı

Bodrum'da kaçak yapılarla mücadele devam ediyor. 380 kaçak yapının yıkım işlemleri tamamlanırken tespit edilen 1.600 kaçak yapı için hukuk süreci devam ediyor.

0

Turk Emlak Haber Ajansı‘nın edindiği bilgiye göre, Bodrum’da doğanın korunması, vahşi yapılaşmanın önüne geçilmesi ve imara aykırı yapılaşma ile mücadele için başlatılan “Kaçak Yapılaşma ile Mücadele Seferberliği” hız kesmiyor. Bölgede, 2019 Nisan ayından bu yana 380 yapının yıkımı yapıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın talimatıyla başlatılan kaçak yapılaşma ile mücadele seferberliği kapsamında vatandaş-belediye işbirliğinde çalışmalar devam ediyor. Tespiti yapılan ve gerekli yasal süreci tamamlanarak yıkım kararları onaylanan yapıların önemli bir oranının yıkımı mal sahipleri tarafından yıkılıyor.

Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipleri tarafından, İmar ve Kıyı Kanunlarına muhalefet, kamu alanlarının işgali, kaçak dolgu ve kazı alanlarının belirlenmesi gibi çevre suçlarının tespiti ile Belediyeye gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucu yasal süreçleri tamamlanan yapıların yıkımı bir bir gerçekleştiriliyor.

2019 Nisan’dan bu yana yasal işlemleri tamamlanan 380 yapı yıkıldı. Bu kaçak yapıların 158’i Belediye ekiplerinin gözetiminde mal sahipleri tarafından yıkıldı. Bina, duvar, iskele, garaj, havuz, depo ve asansör gibi yapılardan oluşan kaçak yapıların yıkım işlemlerinin bir kısmı da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü gözetiminde gerçekleştirildi.

127 kaçak yapının Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından yıkım işleminin gerçekleştirildiği seferberlik kapsamında tespiti yapılan 1600 kaçak yapının hukuki işlemleri ise sürüyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku