Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Bodrum’da satılık konut fiyatları

Türkiye'nin tatil cenneti Bodrum'da satılık konut fiyatlarında son durumu sizler için araştırdık.

0

Muğla’nın en gözde ilçeleri arasında yer alan Bodrum, yerli ve yabancı birçok ziyaretçinin de vazgeçilmez adresi. Bodrum’da satılık daire fiyatları son bir ayda, yüzde 1,4 oranında yükseliş gösterdi. Yaz mevsiminin yaklaşması ile tatil bölgelerinde gözle görülür bir artış söz konusu.

Bu hareketlilik satılık konutlara da yansımış durumda. Beş yıldızlı otellere yüksek ücretler ödemek istemeyen tatilciler, Bodrum gibi yazlık bölgelerindeki konut ve villa fiyatlarını araştırmaya başladı. Peki, tatil cenneti Bodrum’da satılık daire fiyatları ne kadar?

Bodrum’da ortalama konut fiyatları metrekare bazında en düşük 5 bin 536 TL civarlarında. Bu fiyatlar konutun bulunduğu lokasyon ve sosyal donatı alanlarına göre farklılık gösteriyor. Plaj ve havuz işin içine girdiğinde bu fiyatlar çok daha yukarlara tırmanıyor. En düşük konut fiyatlarından yola çıkıldığında, fiyatlar 415 bin TL civarlarından başlayıp, 692 bin TL’ye kadar yükseliyor.  Bodrum’da amortisman süresi, ortalama 19 yıl olarak hesaplanmakta.

İlçede milyonlarca lirayı bulan villalar yaz sezonuyla beraber satın alınmasa bile, yüksek ücretlerden kiracı bulabiliyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.