Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi Bölge Raporu

İstanbul’un yapılaşma olarak en modern bölgeleri arasında gösterilen Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesinde konut fiyatlarında son durumu sizler için araştırdık.

0 898

Adnan Kahveci Mahallesi, üniversiteler , alışveriş merkezleri ve Tüyap Fuar Merkezi gibi merkezlere ev sahipliği yapıyor. İstanbul’un en düzenli yapılarına sahip bölgede markalı konut projelerinin sayısı oldukça fazla.

Adnan Kahveci satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 0,19 artış gösterdi. Adnan Kahveci mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 988 TL olurken, geri dönüş süresi 17 yıl olarak hesaplanıyor.

Buna göre, 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Adnan Kahveci mahallesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 224 bin 113 TL ile 373 bin 500 TL arasında değiyor. Bu fiyatlar konutların konumu ve sosyal donatılarına göre de farklılık gösterebiliyor.

Adnan Kahveci Mahallesi son 3 yılda ortalama yüzde 12 değer kazanırken, son 5 yıllık süre içinde ise yatırımcının yüzünü güldürerek yüzde 92 oranında bir değer artışı sağladı.

Adnan Kahveci Mahallesi kiralık daire fiyatlarında ise durum şu şekilde;

100 metrekarelik bir dairenin en düşük fiyatı eski dairelerde 1200 TL’den başlarken, yeni dairelerde ortalama fiyatlar 1500 TL’den başlıyor. Bu fiyatlar yeri ve konumuna göre 2.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.  Son bir ayda bölgede kiralık daire fiyatları yüzde 2,9 oranında artış gösterdi. Üç yıllık değer artışında ise yüzde 30 oranında yükseliş olduğu gözlemleniyor.  Son 5 yıllık sürece bakıldığında ise yüzde 96 oranında bir değer artışı kaydedilmiş durumda.

Sitelerde aidatlar cep yakıyor

Site tarzı evlerde yaşayanların en büyük sorunları yüksek aidatlar. İstanbul’un merkezi noktalarında astronomik fiyatlara çıkan aidatlar oturanların tepkisini çekmeye devam ediyor. Beylikdüzü gibi sitelerin yoğun olduğu projelerde de insanlar yüksek aidatlardan zaman zaman şikayet ediyor. Havuzu olmayan, açık kapalı otoparkı olmayan bazı sitelerde de aidatların yüksek olduğu şikayetleri sıklıkla dile getiriliyor.

Ortalama Beylikdüzü’nde havuzlu,otoparklı,fitness, vb  sosyal aktivitesi olan sitelerde aidatlar 180 TL ile 400 TL arasında değişebiliyor. Daha lüks konutlarda bu fiyatlar 1000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.