Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Beylikdüzü Adnan Kahveci bölge raporu

İstanbul'un en düzenli yapılaşmasının olduğu bölgeler arasında gösterilen Avrupa Yakası'nın parlayan yıldızı Beylikdüzü'nde emlak fiyatlarını sizler için araştırdık.

1

Emlak piyasası son yıllardaki en durgun dönemlerini yaşarken, tüm gözler yeni ve yapılmakta olan projelere odaklanmış durumda. Nedeni ise, acaba emlak fiyatları düşer mi? tarzı beklentiler. Emlak haber ajansı olarak Beylikdüzü’nün gözde bölgesi Adnan Kahveci mahallesinde konut fiyatlarını mercek altına aldık.

ilhan ÇAMKARA / Emlak Haber Ajansı

Konut piyasasındaki durgunluk İstanbul’un tüm ilçelerinde olduğu gibi, bu bölgelerde de hissediliyor. Lakin burada diğer bölgelere nazaran şöyle bir konu var. Beylikdüzü o kadar kozmopolit bir bölge haline gelmiş durumda ki, her milletten insan var desek yanılmış olmayız.  Metrobüs gibi hızlı bir ulaşım aracı sayesinde bölgenin hareketliliği hiç bitmiyor.

Üniversiteler ve fuar merkezi, ve AVM cenneti olan bölgede Afrika, Orta Asya, Rusya,vb ülkelerden oldukça fazla göç almış görünüyor. Buda bölgedeki emlak fiyatlarına hemen yansıyor.

Şimdi isterseniz Adnan Kahveci mahallesinde satılık konut fiyatlarında son duruma kısaca bakalım.

Adnan Kahveci konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %0.11 azalış gösterdi. Adnan Kahveci mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2.888 TL olurken, geri dönüş süresi 21 yıl olarak hesaplanıyor.

Buna göre, 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Adnan Kahveci mahallesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 216.616 TL ile 361.000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

 

 

 

1 yorum
  1. emre diyor

    Beylikdüzü bence istanbul’un yaşanacak en güzel yerlerinden birisi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.