Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Beşiktaş ve Kadıköy’de emlak fiyatlarında büyük düşüş!

İstanbul'ın en gözde iki ilçesi Kadıköy ve Beşiktaş'ta emlak fiyatları gerilemeye başladı. Konut almak isteyenler için alım fırsatı olarak anılan bu süreçte acele etmenizde fayda var.

0 1.050

Türkiye’de emlak piyasası açısından en gözde ve en pahalı iki ilçesi Beşiktaş ve Kadıköy’de emlak fiyatları gittikçe düşüyor. Öyle ki, konut arzı çok az, talebin yüksek olduğu iki gözde ilçede fiyatlar neredeyse 200 bin liraya kadar düşüş gösteriyor.

Ev sahibi olmanın oldukça zor olduğu bu ilçelerde 1 yıl öncesine bakıldığında, Kadıköy’de 100 metrekare büyüklüğünde ikinci el bir evin değeri, 800 bin TL’yi bulurken, Beşiktaş’ta 1 milyon 200 bin TL ‘ye kadar yükselmişti.

Emlak sektöründeki bu durgunluk bu iki gözde ilçeyi de etkilemiş durumda. Kadıköy’de ortalama 100 metrekarelik bir evin fiyatında 100 bin TL, Beşiktaş’ta ise 200 bin TL’ye varan düşüşler görülüyor.

Bu iki gözde ilçede fiyatlar düşme eğilimine girmişken işin uzmanları bu durumu ‘tam bir alım fırsatı’ olarak değerlendiriyor. Son 5 yıl içinde bu iki ilçe ortalama yüzde 30’luk bir değer artışı yaşadı.

Son 10 yıl içinde Beşiktaş’ta konut fiyatları yüzde 288, Kadıköy’de yüzde 291 seviyesinde yükseldi. Bu iki ilçede konut almak oldukça zor. 200 bin TL’ye varan düşüşlerden faydalanmak isteyenler hızlı davranmalı.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.