Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Bayrampaşa Bölge Raporu

İstanbul Bayrampaşa'da satılık ve kiralık ev fiyatlarında son durum. Bayrampaşa Temmuz 2019 yılı itibarıyla güncel fiyatlar bu haberimizde

0

İstanbul’un Bayrampaşa ilçesi konum itibariyle oldukça merkezi bir lokasyonda bulunuyor. İlçe arazi olarak oldukça fakir bir konuma sahip.

Kentsel dönüşüm olarak çok gerilerde bulunan ilçede eski Bayrampaşa Cezaevi haricinde dönüşen bir bölge yok. Bitişik nizam yapılaşmanın en yoğun olduğu ilçede merkezi noktaları tamamen eski yapılardan oluşuyor.

Belli başlı noktalarda yapılan yerinde dönüşüm haricinde ilçede gözle görülür bir çalışma yok. Konut sektörünün durgun ve kredi faizlerinin de beklentilerin çok üstünde olması sebebiyle ilçede yatırım yapacak inşaat firması bir elin parmağını geçmiyor.

Ulaşım askları bakımından oldukça şanslı olan ilçede metro, tramvay, İETT, gibi ulaşım seçenekleri oldukça rahat kullanılabiliyor.

Bayrampaşa’da satılık ve kiralık konutlarda son durum

İstanbul, Bayrampaşa ilçesinde son bir yıl içerisinde satılık konutların fiyatları yüzde 4,94 oranında yükseldiği görülüyor. İlçede 100 metrekarelik bir konutun ortalama satış fiyatı 360 bin TL’den alıcı buluyor.

İstanbul, Bayrampaşa’da amortisman süresi 25 yıl olarak hesaplanıyor.

İstanbul, Bayrampaşa ilçesinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı 3 bin 497 TL. Aynı özelliklere sahip satılık konutların amortisman süreleri 25 yıl civarında.

İstanbul Bayrampaşa’da konut fiyatları en fazla artan mahalleler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Temmuz 2019 itibarıyla en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Kocatepe, Kocatepe, Kartaltepe, Altıntepsi, İsmet Paşa olarak ön plana çıkıyor.

İstanbul Bayrampaşa’da konut fiyatları en fazla düşen hahalleler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Temmuz 2019 itibarıyla en fazla değer kaybeden mahalleler sırasıyla Cevatpaşa, Ortamahalle, Yıldırım, Vatan, Terazidere olarak gözlemleniyor.

İstanbul Bayrampaşa’da en hızlı kazandıran mahalleler

Amortisman süreleri dikkate alındığında Temmuz 2019 en hızlı geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Ortamahalle, Terazidere, Vatan, Yenidoğan, Altıntepsi

İstanbul Bayrampaşa’da en geç kazandıran mahalleler

Amortisman süreleri dikkate alındığında Temmuz 2019 sonu itibarıyla en geç geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Kocatepe, Kocatepe, Yıldırım, Kartaltepe, İsmet Paşa olarak dikkat çekiyor.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.