Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Başakşehir Şubat 2020 Bölge Raporu

Başakşehir Şubat 2020 satılık ve kiralık konutlarda son durum ne? Başakşehir ilçesinde en çok değer kazanan bölgeler neresi? Tüm bu soruların yanıtları Emlak Haber Ajansı bölge raporunda

0

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda en hızlı gelişen bölgesi denildiğinde ilk akla gelen ilçelerden olan Başakşehir, ev sahipliği yaptığı markalı projelerle de dikkat çekiyor.

Ulaşım projeleri ile de adından sıkça söz ettiren ilçede satılık konut fiyatları son 1 ayda yüzde 2,4 oranında artış kaydetti. Son 1 yılda ise konutlar yüzde 26 oranında değer artışı göstermiş durumda.

Başakşehir yapılaşma olarak en düzenli bölgelerden biri olduğunu söylemiştik. İlçede yeni yapılan sıfır konularda fiyatlar ortalama 581 bin TL’den başlıyor.  Detaylandırıldığında ise konut fiyatları aşağı yukarı şu şekilde.

Stüdyo ve 1+1 yeni daireler ortalama 317 bin TL

2+1 daireler 376 bin TL’den başlayan fiyatlarla

3+1 daireler 729 bin TL’den başlayan fiyatlarla

4+1 daireler 1 milyon 182 bin 439 TL

5+1 daireler 2 milyon 246 bin 622 TL

Başakşehir  16 yıl ve üzeri satılık kiralık konut fiyatları

Başakşehir’de 16 yıl ve üzeri konutların ortalama satış fiyatları 575 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu konutların metrekare fiyatlarına bakıldığında ise 3 bin 965 TL civarlarında olduğu görülüyor.

Yine bu konutlarda kiralık dairelerin metrekare fiyatları ortalama 19 TL.  16 yaş ve üzeri konutların ortalama kiralık fiyatlarına bakıldığında fiyatlar 2 bin 650 TL seviyelerinde.

Kiralık konutlarda ilçede her bütçeye uygun daire bulmak mümkün. Başakşehir’de örnek vermek gerekirse eski bölgelerde 1300’den başlayan fiyatlarla dairelerde bulmak mümkün. Emlak Haber Ajansı bölge analizlerinde ortalama fiyatlar baz alınmakta.

İstanbul Başakşehir’in Konut Fiyatları En Çok Değer Kazanan Mahalleleri

Yıllık ortalamalara bakıldığında Şubat 2020 itibarıyla Başakşehir ilçesinde en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Kayabaşı, Ziya Gökalp, İkitelli Osb, Bahçeşehir 2. Kısım, ön plana çıkıyor.

İstanbul Başakşehir’in Konut Fiyatları En Çok Değer Kaybeden  Mahalleleri

Yıllık ortalamalara bakıldığında Şubat  2020 itibarıyla en fazla değer kaybeden mahalleler sırasıyla Şahintepe, Güvercintepe, Altınşehir, Şamlar, Bahçeşehir 1. Kısım olmuştur.

 

ilhan ÇAMKARA / Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.