Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Bakanlığın Mühürlediği 8 Proje ve Firmaları

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bodrum'da kıyı ve koylardaki içinde otellerin de yer aldığı 8 projenin mühürlendiğini açıklamıştı. O projelerin isimleri ve hangi gruplara ait olduğu belli oldu.

0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bodrum’da kıyı ve koylardaki içinde otellerin de yer aldığı 8 projenin mühürlendiğini açıklamıştı. O projelerin isimleri ve hangi gruplara ait olduğu belli oldu.

Dün Bodrum’un kıyı ve koylarında incelemelerde bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum imar planına ve yapı ruhsatlarına aykırı yapılaşmanın tespit edildiği 8 projenin mühürlendiğini açıklamıştı.

Toplamda 1611 konut ve 4 otel inşaatının durdurulduğunu söyleyen Kurum’un verdiği bilgilere göre mühürlenen 8 proje Yalıkavak’ta 75 konut, Gündoğan’da 90 odalı otel ve 330 konut, Gölköy’de 116 konut, Yalıkavakta 350 konut, otel ve kıyı yapıları, Göktürkbükü’nde 50 adet konut ve otel, Yalıkavak 70 adet konut Gümbet’te 131 konut ve Yalıçiftlik’te 400 adet konuttan oluşuyor. Kurum, “İmara ve yapı ruhsatlarına aykırılıkların giderilmesi için firmalara bir ay süre verildi. Eğer giderilmezse biz valilik aracılığıyla gidereceğiz. İmar Kanunu gereği yıkım ve para cezası uygulaması da yapılacak” demişti.

Mühürlenen projeleri kimler yapıyor?

Bakan Kurum’un mühürlendiğini açıkladığı projelerin adları ve kimlere ait olduğu belli oldu. İşte o isimler:

Aksoy Holding/ Epique İsland

Besa İnşaat/ The Bo Viera

Mesa/Mesa Gölköy

Nef/Reserve Yalıkavak

Varyap/Yalıkavak Residence

Deniz GYO/Le Chich Gümbet

Astay/Four Seasons

Astaş Holding/Mandarin Oriental

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.