Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Yüzbin Kişiye İstihdam Müjdesi!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum düzenlenen "İstanbul Yerel Yönetimler Sıfır Atık Kongresi ve Sergisi" toplantısına katıldı. Düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kurum sıfır atık projesi hakkında önemli bilgiler paylaştı.

0

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum düzenlenen “İstanbul Yerel Yönetimler Sıfır Atık Kongresi ve Sergisi” toplantısına katıldı. Düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Bakan Kurum sıfır atık projesi hakkında önemli bilgiler paylaştı. Bakan Kurum konuşmasında şu mesajları verdi;

“İstanbul Yerel Yönetimler Sıfır Atık Kongresi’nin hayata geçirilmesinde emeği geçen Yıldız Teknik Üniversitemize ve Esenler Belediyemize, Sıfır Atık projesine katkılarından dolayı teşekkür ediyor, kongremizin hayırlı olmasını diliyorum.

Temmuz ayında yayınladığımız yeni yönetmelik ile Sıfır Atık sistemimizi kuran tüm kurumlarımızı, vereceğimiz “Sıfır Atık Belgesi”yle takip edeceğiz. Ocak 2020 itibariyle sistemi kuranlara belgelerini vermeye başlayacağız.

Millet bahçeleri, depozito uygulaması, atıkların ayrıştırılarak tekrar ekonomiye kazandırılması gibi birçok projenin çatısını oluşturan Sıfır Atık ile 2023 yılına geldiğimizde, yıllık 20 milyar lira tasarruf sağlamış ve 100 bin kişiyi istihdam etmiş olacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.