Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Avcılar kiralık daire fiyatlarında son durum

İstanbul Avcılar kiralık konut fiyatlarını sizler için araştırdık. Yaşanan 5.8’lik depremin ardından ilçede sıfır ve ikinci el kiralık konutlarda son durum ne? Tüm bu soruların cevapları bu haberimizde

0 545

Avcılar ilçesi bilindiği üzere depremden en fazla etkilenen bölgelerin başında geliyor. 1999 Depremi öncesi İstanbul’un en gözde ilçeleri arasında sayılan ilçe, son zamanlarda yaşanan deprem söylentisi yüzünden taşınma oranlarıyla dikkat çekiyor. İstanbul’da bu durumda olan sadece Avcılar ilçesi değil. Sahil kesimlerine yakın olan ilçeler de aynı durumda. Silivri, Küçükçekmece, Adalar, Avcılar, Bakırköy, Fatih, Büyükçekmece  vb.

Fatih ilçesi ile Avcılar birbirine uzak olsa da deprem konusunda benzer özellikler taşıyor. Bu durum sahil bandındaki tüm ilçeler için de söylenebilir.

Burada önemli olan deprem yönetmeliğine uygun konutların yapılması. Deprem yönetmeliğine uygun olmayan bir konut İstanbul’un en sağlam noktalarında da olsa deprem sırasında istenmeyen sonuçlar doğuracağını bilim insanları sıklıkla gündeme getiriyor.

Avcılar’da Kiralık Daire Fiyatları Ne Durumda?

Avcılar’da yeni projelerde 2+1 kiralık konut fiyatları ortalama 1.650 TL’den başlayıp 1.850 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu fiyatlar konutun konumu ve sosyal donatıları eklenip çıkarıldığında üç aşağı beş yukarı farklılık gösterebiliyor.  Avcılar’da kiralık konutların değer artışına bakıldığında yüzde 22 oranında arttığı gözlemleniyor.

5-10 yıllık konutlarda kira fiyatları biraz daha aşağılarda seyrediyor. 2+1 daireler ortalama 1.350 TL ‘den başlayan fiyatlarla kiracı bulabiliyor. Daha eski yapılarda ise durum biraz daha farklı. İmkanı olan, farklı seçeneği olan aileler yeni konutlara yönelirken, Bulunduğu evde yaşamaya devam etmek zorunda olan aileler ise çok fazla bir yere kıpırdayamıyorlar.

11-15 yaş arası konutlarda ise kiralık fiyatları ortalama, 1.233 TL’den başlayan fiyatlar kiracı bulabiliyor.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.