Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi için ilk adım atıldı

Türkiye'nin en büyük millet bahçesi olarak Hayata geçirilecek olan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi için ilk adım atıldı.

0 576

Türkiye’nin en büyük millet bahçesi olarak Hayata geçirilecek olan Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi için ilk adım atıldı.

Kullanılmayan atıl durumdaki boş binalar yıkılacak

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü İstanbul Atatürk Havalimanı içerisinde bulunan altın durumdaki binalar için yıkım ihalesi başlattı. Son olarak teknofest etkinliğinde kullanılan Havalimanı bundan sonra millet bahçesi olarak hizmet verecek.

Emlak Haber Ajansı’nın edindiği bilgiye göre tamamlandığında Türkiye’nin en büyük Millet Bahçesi olacak olan Havalimanı arazisi için ilk adım atılmış oldu.

İstanbul Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğü binasında 8 Ekim 2019 tarihinde yapılacak olan ihale ile atıl duruma düşen Çelebi Hava Servisi A.Ş., Havaş ve Sistem Lojistik Ltd. Şti binaların, Petrol Ofisi A.Ş. ‘ye ait olan taşınmazların yıkılması ve söz konusu alandan çıkarılması işi verilecek.

Central Park’ın 4 katı olacak

Amerika’daki Central parkta karşılaştırıldığında 4 kat daha büyük olacak olan millet bahçesi aynı zamanda kişi başına düşen yeşil alanında artmasına neden olacak.

 

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.