Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Arnavutköy Bölge Raporu

Arnavutköy ilçesinde satılık ve kiralık konutlarda son durum ne? Havalimanı ilçede fiyatları artırdı mı? Detaylar haberimizde

0

İstanbul’un son zamanlarda en fazla konuşulan ilçesi Arnavutköy’de konut fiyatları ciddi şekilde yükselmeye başladı. İstanbul Havalimanı yapılmadan önce çok fazla talep görmeyen ilçe şu anda en gözde bölgeler arasında. Daha önceden Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı bir semt olan Arnavutköy, son 10 yılda hızlı bir değişim geçirerek, İstanbul’un en çok değer kazanan bölgesi olarak anılmaya başladı. Yeni havalimanı sayesinde yatırımcının iştahını kabartan ilçede konut fiyatları ve arsa fiyatlarında da, ciddi artış söz konusu.

Arnavutköy satılık konut fiyatları son bir ayda yüzde 0,22 oranında artış gösterdi. Arnavutköy ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 Bin 287 lira olurken, amortisman süresi 22 ila 25 yıl olarak hesaplanıyor.

İlçede 10 Mayıs 2019 itibarıyla satılan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 171 Bin 492 TL ile 285 Bin 800 TL arasında. İlçede son 3 yıllık değişime bakıldığında, yüzde 24’lük bir artış söz konusu. Yine bölgede son 5 yıllık değişime bakıldığında ise yüzde 84,5 oranında değer kazandığı görülüyor.

Arnavutköy kiralık daire fiyatlarındaki değer artışlarına bakacak olursak, son 1 ayda yüzde 0,77’lik bir artış söz konusu. İlçede 100 metrekarelik en düşük kiralık daire fiyatı, 656 TL iken, ortalama fiyatlar 1.100 TL’ye kadar çıkabiliyor. Arnavutköy kiralık daire fiyatları son 3 yıl içinde yüzde 24,9 oranında artış gösterirken, son 5 yıllık dilime bakıldığında yüzde 62’lik bir değer artışı görülüyor.

Arnavutköy’de Konut Fiyatları En Fazla Değer Kazanan Mahalleler

Arnavutköy ilçesinde en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Hicret, Nene Hatun, Haraççı, Mustafa Kemal Paşa, Mehmet Akif Ersoy olarak ön plana çıkıyor.

Arnavutköy’de Konut Fiyatları En Fazla Düşen Mahalleler

Arnavutköy ilçesinde en fazla değer kaybeden mahalleler sırasıyla Atatürk, Karlıbayır, Karaburun, Boyalık, Yeniköy olmuştur.

Arnavutköy’de En Hızlı Kazandıran Mahalleler

Amortisman süreleri dikkate alındığında Arnavutköy ilçesinde en hızlı geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Boyalık, Yeniköy, Yavuz Selim, Fatih, Atatürk olmuştur.

Arnavutköy’de En Geç Kazandıran Mahalleler

Arnavutköy ilçesinde en geç geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Karaburun, Deliklikaya, Haraççı, Mehmet Akif Ersoy, Hicret olmuştur.

 

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.