Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Ankara Sincan Şubat 2020 Bölge Raporu

Ankara’nın en kalabalık ilçelerinden biri olan Sincan satılık konut fiyatlarını, Emlakhaberajansı olarak sizler için araştırdık…

0

Konumu itibariyle Ankara il merkezine 25 kilometre uzaklıkta yer alan Sincan, toplamda 57 mahalleden meydana geliyor. İlçenin güney, doğu, güneydoğusunda Etimesgut, kuzey, kuzeydoğusunda Yenimahalle, güneybatısında Polatlı, batı, kuzeybatısında Ayaş ilçeleri bulunuyor. Ankara Sanayi ve Ticaret Odası tarafından kurulmuş olan Organize Sanayi Bölgesi de burada yer alıyor.

Sürekli olarak yeni konutlarla yapılaşması çoğalan Sincan’ın nüfus artış hızı, Ankara nüfus artış hızının üzerinde. Son bir ayda Sincan satılık konut piyasasına baktığımızda, satılık konut fiyatları yüzde 1.35 artış gösterdi. Bölgede konutların ortalama metrekare fiyatları 1.449 TL olurken, amortisman süresi 19 yıl olarak hesaplanıyor. 2020 yılı emlak endeksi ve bölge raporu verileri baz alındığında, bu bölgede satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 108 bin 684 TL ile 181 bin 100 TL arasında değişiyor.

 

Emlakhaberajansı.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.