Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Ankara Mamak 2020 Bölge Raporu

Başkent Ankara’nın son zamanlarda büyük değişim gösterdiği Mamak’ta konut fiyatlarını sizler için araştırdık.

0

Başkent Ankara’nın son zamanlarda büyük değişim gösterdiği Mamak’ta konut fiyatlarını sizler için araştırdık. Genellikle çarpık yapılaşması ve gecekondu mahalleleri ile anılan ilçede her geçen gün yeni ve düzenli yapılar ile çehresini değiştiriyor.

Emlak Haber Ajansı bölge raporlarının verilerine göre Mamak ilçesinde son 1 yılda konut fiyatları ortalama 1,54 oranında artış gösterdi.

Ankara Mamak Yeni Konut Fiyatları

Eski günlere oranla giderek çehresi düzelen ilçede yeni konut fiyatları ortalama 224 bin TL’den başlıyor. Yeni yapılan konutların son 1 yıllık değer artışı yüzde 17,7 seviyelerinde. Mamak’ta yeni yapılan residance daire fiyatları normal apartman dairelerine göre daha yüksek fiyatlardan alıcı bulabiliyor.

Ankara, Mamak ilçesinde satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı 1.372 TL. Aynı özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 19 yıl seviyelerinde.

Yıllık ortalamalara bakıldığında Şubat 2020 sonu itibarıyla Mamak ilçesinde en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Kayaş, Bayındır, Şehit Cengiz Topel, Lalahan, Şirintepe olarak ön plana çıkıyor.

Mamak ilçesinde yıllık ortalamalara bakıldığında Şubat 2020 sonu itibarıyla Mamak ilçesinde en fazla değer kaybeden mahalleler sırasıyla Karaağaç, Ege, Balkiraz, Kıbrısköy, Kusunlar olarak ön plana çıkıyor.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.