Turk Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Ankara Golfkent Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Sporcularını Ağırladı

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ve Milli sporcu Huzeyfe Sığırcı Ankara Golfkent’i ziyaret ettiler.

0

Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ve Milli sporcu Huzeyfe Sığırcı Ankara Golfkent’i ziyaret ettiler. Türkiye’nin en büyük golf sahasına sahip olan proje, yeşil alanları ile golf dışında birçok spor federasyonunun da merkezi haline gelmiş durumda. Turyap Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay, federasyon yetkilileri ve sporcular alanda keyifli anlar yaşadı.

Azmi Sarıbay: “Golfkent’te zihnen ve bedenen dinleniyorum”

Yapılan etkinliğin ardından EHA’ya konuşan Sarıbay şunları söyledi;

“Ankara Golfkent pandemi ile birlikte kalabalık ortamlardan kaçmak isteyenlerin en fazla talep gösterdiği projeler arasında ilk sıralarda. Hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, proje mimari yapıları ve sosyal olanakları ile Ankara’da yapılmış tek proje. Golfkent kentsel tasarım onaylı; konut, ticari, eğitim, sağlık, sosyal ve kültürel tesis imarlı arsalardan oluşmakta. İstanbul’da ikamet eden biri olarak şunu söyleyebilirim ki, artık haftanın büyük bölümünü burada geçiriyorum. Temiz havası, 700 bin metrekarelik yeşil alanı ile tam bir oksijen deposu. Bedenen ve zihnen kendimi çok rahatlamış hissediyorum. “diyerek sözlerini tamamladı.

Milli sporcular Golfkent’e hayran kaldı

Oryantiring Milli Takım sporcusu Huzeyfe Sığırcı ise yapılan etkinlik sonrası şunları söyledi: “Golfkent, bizim gibi sporcular açısından bulunmaz bir fırsat. Çok büyük bir alana yayılması ve ağaçlık olması yaptığımız spor faaliyetinin de ana temasını oluşturuyor. Bu tip bir proje Ankara’da daha önce hiç yapılmadı. Sayın Azmi Sarıbay’a başkentimize böyle güzel bir proje kazandırdığı için teşekkür ederim. Bizim dışımızda da birçok federasyona ev sahipliği yaptığını biliyoruz. Ülkemiz adına da büyük bir kazanım olduğunu söyleyebilirim. “dedi.

Golfkent’in ziyaretçileri oldukça memnun

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul pazarlama şirketi Turyap tarafından hayata geçirilen Golfkent, Ankaralılar tarafından da büyük beğeni topluyor. Turk Emlak Haber Ajansına konuşan katılımcılardan Erhan Kırmızıtaş, proje hakkında şunları söyledi” Burası bizler için kapsamlı bir sosyalleşme alanı diyebilirim. Artık insanlar şehrin karmaşasından ve günün stresinden bıkmış durumda. Özellikle salgın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşam tarzlarını büyük ölçüde kısıtladı. Ankara Golfkent’in yeşil alanları, temiz havası, sakinliği ve merkezi konumu sayesinde bedenen ve zihnen kendimizi resetliyoruz. “dedi.

Oryantiring Nedir? Nasıl Oynanıyor?

Ormanlık bir alanda ya da şehir içindeki bir bölgede, önceden yerleştirilmiş hedefleri harita yardımıyla en kısa sürede bulmanın hedeflendiği oryantiring oyunu, son yıllarda Türkiye’de de yaygınlaşmaya başladı. Pek çok ülkeye yayılmış bir kitle sporu olan oryantiring, İsveç’te on binlerce sporcuyu bir araya getirmektedir. Peki, oryantiring nasıl oynanır?

Oryantiring, harita yardımı ile yön bulmayı içeren, zamana karşı yapılan bir spor. Farklı arazi koşullarında yapılabilse de genellikle ormanlık arazide yapılması tercih edilmektedir. Çoğu ülkede federasyonlar halinde örgütlenmiştir ve belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilir.

 

Kaynak:  Turk Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku