Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Aliağa Bölge Analizi

İzmir Aliağa satılık ve konut fiyatlarında son durum. İzmir Aliağa Bölge Analizi Bu Haberimizde.

0

Emlak Haber Ajansı, İzmir’in Aliağa ilçesinde şubat ayı satılık ve kiralık konut fiyatlarını araştırdı. Aliağa ilçesinde metrekare konut fiyatları son 1 ayda ortalama  yüzde 0,5 oranında artış gösterdi. Yıllık bazda ise son 1 yılda ortalama yüzde 3,3 oranında yükseliş gösterdi.

Aliağa satılık konut fiyatları

Aliağa satılık konut fiyatları yıllık değer artışında ise ortalama yüzde 7,5 oranında yükseliş kaydetti. Aliağa’da konutların amortisman süresi ortalamaya bakıldığında 20 yıl olarak hesaplanıyor.

2020 Şubat ayı itibarıyla ilçede yeni konut fiyatları ortalama 333 bin TL’den başlarken,  metrekare fiyatları da ortalama 2 bin 468 TL seviyelerinde. 16 Yaş ve üzeri konutlarda fiyatlar ortalama 262 bin 250 TL’den alıcı bulurken, bu konutların metrekare fiyatları 2 bin 100 TL civarında.

Aliağa Kiralık Konut Fiyatları

Kiralık konutların son 1 yıllık değer artışına bakıldığında yüzde 19,8 oranında arttığı gözlemleniyor. Şubat 2020 itibarıyla ilçede yeni konutların kiralık fiyatları ortalama 1.340 TL’den başlıyor. Daha eski konutlarda ise fiyatlar 1000 TL’ye kadar inebiliyor.

 

Emlak Haber Ajansı

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.