Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Adalar Satılık Metrekare Fiyatları

İstanbul Adalar'da satılık konut fiyatlarında son durum ne? Adalar'da kiralık konutlar'da son durum ne? Emlak Haber Ajansı sizler için araştırdı.

0 4.469

Emlak Haber Ajansı satılık konut endeks verilerine göre, Adalar satılık konut piyasası son bir ayda yüzde 1,18 artış gösterdi.

Adalar ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 6 Bin 611 TL olurken, geri dönüş süresi 30 yıl olarak hesaplanıyor. Aralık 2019 ortalamasına göre Adalar’da satılık konut fiyatları 925 bin TL.

Son 1 yıllık değişim oranlarına göre Adalar’da satılık konut fiyatları yıllık bazda ortalama yüzde 6,5 oranında düşüş göstermiş durumda.

Son 2 yıllık ortalamaya bakıldığında ise yüzde 11,7 oranında bir artış yaşandığı gözlemleniyor. Adalar içesinde son 3 yıllık değişim oranlarına bakıldığında yüzde 37’lik bir artış yaşandığı gözlemlenirken son 4 yıllık ortalamada bu oran yüzde 11 seviyelerinde olduğu görünüyor.

Adalar kiralık konut endeksi

İstanbul’un son zamanlarda at vebası ve fayton tartışmalarıyla gündeme gelen gözde ilçesi Adalar’da kiralık konut fiyatları Aralık 2019 itibarıyla ortalama 2 bin 700 TL’den başlıyor. Metrekare fiyatlarının ortalama 22 TL’den başladığı ilçede bu sıralar büyük bir sessizlik hâkim.

İlhan ÇAMKARA / Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.