Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

2020 Yılında Konut Satış Rakamları Yeniden Yükselişe Geçecek!

TOKİ Türkiye Geneli Satış Listesi 2020 güncellendi. Yeni listede ülke genelinde yer alan 51 konut projesi için çekilişsiz kurasız 421 liradan başlayan taksitlerle konut satışı yapacağını duyurdu. Düşen kredi faiz oranları konut satış rakamlarını yeniden desteklemeye devam ederken konut sektörü de 2020 yılından oldukça umutlu.

0 3.768
2018 yılıın son çeyreğinde başlayan ve 2019 yılının birinci yarısında iyice artan konut sektöründeki daralma Ağustos ayında konut kredisi faiz oranlarında başlayan indirimlerle yerini çıkışa bırakmıştı.
KONUT SATIŞ RAKAMLARI ASIL ÇIKIŞI 2020 YILINDA YAKALAYACAK!
Konu hakkında açıklama yapan Hasanoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu “Bu yıl önceki yılın aynı dönemine göre konut satışlarında düşüş yaşandı. Yaşanan bu durgunluğun enflasyon oranlarıyla doğrudan orantılı olduğunu söyleyebiliriz.

Enflasyon artışı sebebiyle tüketicilerin konut alımında ertelemeye gittiklerini düşünüyoruz. Yılın son döneminde ve 2020’de konut kredilerindeki yapılacak düzenlemelerle konut satışlarının yeniden yükselişe geçmesini bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
YABANCILAR TÜRKİYE’Yİ KEŞFETTİ!
Yabancıların konut alım rakamlarını da değerlendiren Hasanoğlu “Yabancı yatırımcının ülkemize olan ilgisi bu yıl hiç eksilmedi. Yabancılara yönelik konut satışları geçtiğimiz yıla göre ciddi bir artış gösterdi. Hasanoğlu Şirketler Grubu olarak bu konuda ciddi bir canlılık yaşandığını gözlemliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı şartları konusunda yapılan düzenleme ve döviz kurunda yaşanan artış yabancı yatırımcının ilgisini daha da artırdı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.