Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Zeytinburnu Bölge Raporu

Zeytinburnu satılık ve kiralık konut fiyatlarında son durum ne? Zeytinburnu bölge analizi ve en değerli bölgeleri hakkında tüm detaylar bu haberimizde.

0

Zeytinburnu satılık ve kiralık konut fiyatlarında son durum ne? Zeytinburnu bölge analizi ve en değerli bölgeleri hakkında tüm detaylar bu haberimizde.

Zeytinburnu ilçesinde konut fiyatları son bir ayda yaklaşık yüzde 1,04 oranında değer kaybetti. Fakat son 1 yıllık değer artışına bakıldığında yüzde 13 oranında artış göstermiş durumda.  Son 3 yıllık değer artışına bakıldığında ise yüzde 23 oranında artış söz konusu.

Zeytinburnu’nda satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 4 bin TL’den başlıyor. İlçede 100 metrekarelik bir dairenin ortalama başlangıç fiyatı 305 Bin TL’den başlarken bu fiyatlar 505 Bin TL’ye kadar çıkabiliyor.

İstanbul, Zeytinburnu’nda Satılık Konutların Ortalama Geri Dönüş Süresi 20 Yıl

İstanbul, Zeytinburnu ilçesinde satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri 20 yıl seviyelerinde.

İstanbul Zeytinburnu’nda Konut Fiyatları En Fazla Yükselen Mahalleler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Ağustos 2019 sonu itibarıyla konut için İstanbul ili Zeytinburnu ilçesinde en fazla değer kazanan mahalleler sırasıyla Kazlıçeşme, Sümer, Sümer, Telsiz, Beştelsiz olmuştur.

İstanbul Zeytinburnu’nda Konut Fiyatları En Fazla Düşen Mahalleler

Yıllık ortalamalara bakıldığında Ağustos 2019 sonu itibarıyla konut için İstanbul ili Zeytinburnu ilçesinde en fazla değer kaybeden mahalleler sırasıyla Seyitnizam, Gökalp, Maltepe, Çırpıcı, Yenidoğan olmuştur.

İstanbul Zeytinburnu’nda En Hızlı Kazandıran Mahalleler

Amortisman süreleri dikkate alındığında Ağustos 2019 sonu itibarıyla İstanbul ili Zeytinburnu ilçesinde en hızlı geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Çırpıcı, Yeşiltepe, Veliefendi, Gökalp, Telsiz olmuştur.

İstanbul Zeytinburnu’nda En Geç Kazandıran Mahalleler

Amortisman süreleri dikkate alındığında Ağustos 2019 sonu itibarıyla İstanbul ili Zeytinburnu ilçesinde en geç geri dönüşe sahip mahalleler sırasıyla Kazlıçeşme, Seyitnizam, Merkezefendi, Maltepe, Sümer olmuştur.

 

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.