Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Manukyan’ın Paylaşılamayan Mirası Tam Çözüm Merkezi’nde Çözülecek

Miras kavgasını TAM ÇÖZÜM MERKEZİ çözecek

0

Türkiye bu miras kavgasını konuşuyor. Vefat ettikten sonra ardında bıraktığı milyarlık servet paylaşılamıyor.  Bir zamanların genelev patronu Matild Manukyan’ın milyarlık serveti akrabalar arasında kavga çıkardı.

Çocukları arasında başlayan miras kavgası giderek farklı boyut kazanmaya devam ediyor. Emlak Haber Ajansı olarak paylaşılamayan mirasın peşine düştük. Manukyan denildiğinde kimi çevrelerin hedefi, kimileri içinse bir vergi rekortmeni iş insanı olarak tanımlanıyor.

Serveti dudak uçuklattı.

Emlak Haber Ajansı’nın araştırdığı Matild Manukyan kimdir? Nasıl bu kadar servet sahibi oldu?  Nerelerde  taşınmazları var? Hepsini sizler için araştırdık. Ermeni asıllı bir ailenin çocuğu olan Manukyan 1914 yılında İstanbul’da doğmuştur. Notre Dame de Sion lisesini bitirdikten sonra terzi olarak iş hayatına atıldı.  Babasına ait binaların kirasını ödeyemeyen genel ev işletmecine ortak olarak bu işe adım atmış ve genel patroniçesi olarak 37 genel evin sahibi olmuştur. Kazancını gayrimenkullere yatırarak aynı zamanda gayrimenkul kraliçesi olarak da anılmaya başlandı.  6 kez vergi rekortmeni olan Matild Manukyan,  dönemin  devlet kurumlarından çeşitli ödüller almıştır.

Bilinen tek çocuğu Kerope Çilingir

Manukyan’ın tek çocuğunun ABD’de yaşayan Kerope Çilingir olduğu biliniyor. Fakat bugün ortaya çıkan mirasçı sayısı oldukça fazla. Anlaşmazlıklara konu olan mirasın dudak uçuklatan cinsten olduğunu söylesek yanılmış olmayız. Genelev patroniçesi Matild Manukyan’ın dev mirasına ortak olmak için Kerope Çilingir’e dava açan 36 kişi, bu defa nüfus kayıtlarının düzeltilmesi için mahkemeye başvurdu. Kerope Çilingir’in Manukyan’ın oğlu olmadığını iddia eden 36 kişi, nüfus kayıtlarının sahte olduğunu öne sürdü. Mahkeme ise Manukyan’ın yıllarca işlettiği geneleve ilişkin tüm kayıtların valilik ve İçişleri Bakanlığı’ndan istenmesine karar verdi.

– Antalya, Alanya ve Balıkesir’de 5’er yıldızlı 5 otel
– Kıbrıs’ta 5 yıldızlı otel
– İstanbul’da 2 fabrika
– Kınalı Ada ve Büyük Ada’da 2 köşk
– İstanbul’da 500 daire, 70 iş hanı
– Yalova’da yüzlerce daire ve arsa
– Muğla, Kocaeli, Erzurum ve Adana’da onlarca bina ve arsa
– Fransa’daki bir bankada 150 milyon Euro
– 220 ticari taksi
– Toplam 486 taşınmaz, banka hesapları, hisseler ve dövizler

Manukyan’ın paylaşılamayan miras kavgasını  Tam Çözüm Merkezi çözecek

Mahkemelerde yıllarca süren davalar artık arabulucu merkezler tarafından kolaylıkla çözülebiliyor. Türkiye’nin en büyük arabuluculuk merkezi olarak bilinen Tam Çözüm Merkezi, Manukyan’ın miras davasında arabulucu olacak.

Listesindeki uzman tarafsız ve bağımsız arabulucular ile  miras davalarında çok kısa sürede tarafları uzlaştırabilen merkez, bu konuda oldukça iddialı.  Arabuluculuk bilindiği üzere taraflar arasındaki uyuşmazlıkları  mahkeme yoluna gitmeden çözüme kavuşmasını sağlayan oldukça faydalı bir alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemidir. Son zamanlarda ülkemizde giderek yaygınlaşan arabulucuk sayesinde bir çok anlaşmazlıklar çözüme kavuşuyor.

Uyuşmazlık konuları neler?

İşçi – İşveren uyuşmazlıkları dışında, şirketler arasında ortaya çıkan her türlü ticari uyuşmazlıklar, kamu düzenini ilgilendirmeyen, tarafların üzerinde serbestçe tasarruf edebildikleri her türlü hak, yargıya intikal etmemiş, tarafların üzerinde serbestçe tasarruf edebilecekleri her türlü uyuşmazlık ister sözleşmeden ister haksız fiilden kaynaklanan tüm tazminat alacakları, trafik kazalarından kaynaklanan alacak-tazminat alacakları,Tüketiciyi Koruma Kanunundan kaynaklanan uyuşmazlıklar, sigorta hukukuna ilişkin  uyuşmazlıklar, miras uyuşmazlıkları, mal paylaşımı, boşanma davası kesinleşmişe maddi ve manevi tazminat talepleri, katkı payı alacağı –  katılma alacağına ilişkin uyuşmazlıklar, gayrimenkul uyuşmazlıkları, önalım (şufa), müdahalenin men’i, ortaklığın giderilmesi, izaleyi şüyu, kat karşılığı inşaat sözleşmeleri ve gayrimenkul satış vaadinden kaynaklanan uyuşmazlıklar, kiracı – ev / İşyeri sahibi ilişkilerinde çıkabilecek uyuşmazlıklar, vekillik yetkisinin kötüye kullanılması, usulsüz tasarruf vb. arabuluculuğa elverişli konular tarafların arabulucuya müracaatları ile çözüme kavuşturabilecekleri hukuki uyuşmazlık konularıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Devamını Oku