Sanat Yapıtlarının Gizleri

Atölye Modern Çevrimiçi kapsamında gerçekleşen Sanat Yapıtlarının Gizleri başlıklı yeni seminer, modern ve çağdaş sanat yapıtlarının nasıl çözümlenebileceğine ve yorumlanabileceğine dair yöntemler sunuyor. Katılımcılar seminerin her dersinde farklı dönemlerden iki sanat yapıtını karşılaştırmalı olarak inceliyor.

Dr. Öğr. Üyesi Fırat Arapoğlu yönetiminde düzenlenen programda ele alınan çalışmalar, malzeme özellikleri, taşıdıkları örtük ve açık anlamlar, dönemlerini temsil eden ve aşan özellikleri, üretim yöntemleri gibi farklı açılardan analiz ediyor. Seminer, katılımcılara bir sanat yapıtının nasıl çözümlenebileceğine ve yorumlanabileceğine dair yöntemler ve yeni bakış açıları sunuyor.

Derslerde ele alınacak eserler:

1. ders: Edouard Manet “Kırda Piknik” (1863) ve Vincent van Gogh “Yıldızlı Gece” (1889)

2. ders: Marcel Duchamp “Çeşme” (1917) ve Hannah Höch “Cut With the Kitchen Knife Dada Through the Last Weimar Beer-Belly Cultural Epoch in Germany” (1919-20)

3.ders: Yoko Ono “Painting to be stepped on” (1960-61) ve Hans Haacke “MoMa Poll” (1970)

4.ders: Felix Gonzalez-Torres “Untitled (Portrait of Ross in L.A.)” (1991) ve Kara Walker “A Subtlety, or the Marvelous Sugar Baby, an Homage to the Unpaid and Overworked Artisans Who Have Refined Our Sweet Tastes From the Cane Fields to the Kitchens of the New World on the Occasion of the Demolition of the Domino Sugar Refining Plant” (2014)

Dersleri tamamlayan katılımcılara Atölye Modern Katılım Belgesi veriliyor.

Dersler 26 Mayıs ve 2, 9, 16 Haziran 2021 tarihlerinde çarşamba günleri 19.30 – 21.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.
atolyemodern@istanbulmodern.org

Tarih

May 26 2021 - Haz 30 2021
Expired!

Zaman

19:30 - 21:30
QR Code

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist