Emlak Haber Ajansı
Emlak Analizi ve Güncel Emlak Haberleri

Bakan Murat Kurum, “Denizli’de 250 Konut İnşa Edeceğiz”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum dün önce 4.2 ardından da 6.0 yüksekliğinde iki şiddetli deprem ile sarsılan Denizli'yi ziyaret etti.

0 7.773

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum dün önce 4.2 ardından da 6.0 yüksekliğinde iki şiddetli deprem ile sarsılan Denizli’yi ziyaret etti. Denizli’de hasarlı binalar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeniden inşa edilecek! Konuyla ilgili Bakan Murat Kurum şunları söyledi :

” Vatandaşımız, kızılayımız, belediyelerimiz, Denizli Büyükşehir belediyemiz yine ilçe belediyelerimiz hızlı bir şekilde aksiyon aldılar ve vatandaşlarımızın yaralarını sarmak suretiyle o ihtiyaçlarını giderecek barınma ihtiyacı noktasında yeme içme ihtiyacı noktasındaki tüm ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştılar.

Biz de bugün yerinde eksiklerimizin tespitini yapıyoruz. Yine dünden itibaren Bakanlığımız Yapı İşleri Genel müdürlüğümüz ile binalarımızın hasar tespit durumlarını inceledik ve inşallah bugün akşam itibariyle de tüm hasar tespit çalışmalarını tamamlamış olacağız.

Şu an itibariyle yaralı vatandaşımız kalmadı 81 yaralı vatandaşımız vardı bunların tamamının işlemleri yapıldı ve taburcu edildiler.

Yapmış olduğumuz hasar tespit çalışmalarında şu an itibarıyla Bozkurt ilçemizde incelenen 761 binamızı 88’i ağır hasarlı, 673’ü az hasarlı durumda.

Yine Çardak ilçemizde incelenen 215 binamızın 20’si ağır hasarlı 190 5’de hafif hasarlı durumda toplamda Denizli’deki dün meydana gelen deprem sebebiyle incelediğimiz 976 binanın 108’i ağır hasarlı 868’de hafif hasarlı durumda tespit edildi.

Tespitlerin tamamını bugün akşam en geç yarın öğlene kadar tamamlayacağız yapmış olduğumuz tespitlerle birlikte de AFAD başkanlığımız Dışişleri bakanlığımız hak sahipliği sürecini başlatacak ve hızlı bir şekilde de hak sahipleri belirlenerek artık yapım sürecine girmiş dahil olmuş olacağız.

Bir taraftan da Toplu Konut İdaresi başkanlığımıza Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde vatandaşlarımızın yarasını sarmak suretiyle yapım sürecine başlama talimatı verdik ve bu çerçevede Bozkurt’ta 150 adet konutu şu anki stadyumun bulunduğu alanın yanına çadır kent kurduk. Buraya hızlıca 150 konut ve cami inşaatı başlatıyoruz.

En geç ay sonu bu süreci başlamış olacağız, ay sonu İnşaat sürecinin başlamasıyla birlikte beş altı ay içerisinde de bu konutları tamamlayıp hak sahibi vatandaşlarımıza vereceğiz.

Yine Bozkurt Tutluca mahallemizde ağır hasarlı bir camimiz var. Yaklaşık 800 nüfusa hitap eden Tutluca mahallemizdeki bu camide hemen yıkama işlemini bugün itibariyle başlatıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Emlak Haber Ajansı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.