Tarabya Bölge Raporu

Tarabya'da satılık ve kiralık konut fiyatları ne durumda? Tarabya konutların amortisman süresi kaç yıl? Tüm bu soruların cevapları Emlak Haber Ajansı bölge raporunda

İstanbul’un en gözde semtlerinden olan,  Sarıyer Tarabya’da satılık konut fiyatları ne kadar? Tarabya’da kiralık konut fiyatlarında son durum ne? Tüm bu sorularınızı  Emlak Haber Ajansı bölge analiz rehberinde bulabilirsiniz.

Sarıyer Tarabya’da Satılık ve Kiralık Konut Fiyatları

Tarabya satılık konut fiyatları son 1 ayda yüzde 0,97 oranında değer kaybetti.  Emlak piyasasındaki durgunluk fiyatların oldukça pahalı olduğu bölgede satışlar neredeyse durma noktasına geldi. Kredi faiz oranlarının düşmesi ile birlikte bölgede tekrardan hareketliliğin yaşanacağı öngörülüyor.

Tarabya’da konutların ortalama metrekare fiyatları 14.200 TL’den başlıyor.  Bölgede konutların amortisman suresi 48 ile 56 yıl arasında değişiyor.  İstanbul’un en gözde bölgeleri arasında gösterilen Tarabya boğaz manzarası ile dikkat çekiyor.

Zengin Arap yatırımcıların kıskacı altındaki bölgede özellikle yalı daireleri ve yalılar, yabancılar tarafından tercih ediliyor.  2019 yılı Emlak Haber Ajansı bölge raporuna göre Tarabya’da satılan 100 metrekarelik bir dairenin fiyatı ortalama 1 milyon 100 bin TL’den  başlarken, bu fiyatlar 1 milyon 750 bin TL’ye kadar çıkabiliyor. Konut fiyatları sahile yaklaştıkça oldukça yükseliyor.

Tarabya’da satılık konut fiyatları son 3 yıl içinde ortalama yüzde 77,5 oranında değer kazanırken, son 5 yıllık dilime bakıldığında Tarabya’da konut fiyatlarının yüzde 82,5 oranında arttığı gözlemleniyor.

Tarabya’da kiralık konut fiyatlarında ise 100 metrekarelik ortalama bir dairenin kiralık fiyatı 1.950 TL’den başlarken fiyatlar 3 bin  TL’ye kadar çıkıyor.

Sarıyer’de konut fiyatı en fazla artan mahalleler

Yıllık ortalamalar hesap edildiğinde Ağustos 2019 yılı itibariyle İstanbul Sarıyer’de en fazla değer kazanan mahalleler Rumeli Hisarı Ayazağa, Ferahevler, Kumköy, bölgeleri ön plana çıkıyor.

Emlak Haber Ajansı

Emlak Haber AjansıTarabya Satılık KonutTarabyaTarabya Bölge AnaliziTarabya Bölge RaporuTarabya Kiralık KonutTarabya Amortisman Süresi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle