Michael Jackson’ın rüya evi satılıyor

Dünyaca ünlü pop şarkıcısı Michael Jackson’ın rüya evi satılıyor

2009 yılında hayatını kaybeden efsane pop yıldızı Michael Jackson’ın Neverland’da bulunan evi satışa sunuldu. ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan ev daha önce de satışa çıkmış fakat satılamamıştı. Neverland çiftliği olarak bilinen malikane en yakın yerleşim yerine 8 kilometre mesafede bulunuyor.

Neverland, Michael Jackson’ın ekonomik sıkıntılarla boğuşmadan önce 2003 yılına kadar 15 yıl yaşadığı ve ölümünden sonra Elvis Presley’in evi Graceland gibi bir müze haline getirilmek istense de başarılamadı.

Neverland’ın etrafına oyun alanları, heykeller, lunapark ve bir de hayvanat bahçesi yaptırılarak tam bir hayal evi tasarlandı.

Michael Jackson’ın hayal evi olarak bilinen Sycamore Çiftliği olarak anılan Neverland’ın son haline gelmesi tam 35 milyon dolara mal oldu.

Hayal evin içinde bulunan lunaparkında buharlı tren, dönme dolap, atlı karınca, korsan gemisi, gondol ve ahtapot gibi çocukların bayılacağı oyuncaklar bulunuyor. Ayrıca 50 kişilik bir sinema salonu, 2 yapay göl, bir tren istasyonu da yer alarak herkesin dikkatini çekiyor.

Michael JacksonMichael Jackson eviMichael Jackson evi satılıyor
Yorumlar (0)
Yorum Ekle