Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi Bölge Raporu

Konut fiyatları ilçeler mahalleler bazında oldukça farklılık gösteriyor. Aynı ilçeye bağlı bir mahallede konut fiyatları, yanı başındaki mahalleden 2-3 kat fazla olabiliyor. Buna örnek olarak İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesini göstermek mümkün.

Gaziosmanpaşa İlçesi’nde mahalle bazlı konut fiyat analizlerinde oldukça ilginç sonuçlar çıkıyor. Bu İstanbul’da birçok ilçe ve mahallede görülebiliyor. Emlak Haber Ajansı olarak İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı Karayolları Mahallesi’nde konut fiyatlarını mercek altına aldık.

Karayolları satılık ve kiralık konut fiyatları

Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi ilçedeki konut fiyatları aynı ilçeye bağlı birçok mahalleyi değer bakımından katlamış görülüyor. TEM otoyolu üzerinde olması ve yeni yapılan Kabataş-Mahmutbey metro hattı güzergahında olması mahallede emlak fiyatlarını hatırı sayılır derecede artırmış durumda.

Karayolları Mahallesi satılık konut fiyatları son bir ayda yüzde 2,05 oranında artış gösterdi. Bölgede konutların metrekare fiyatı neredeyse Şişli ve Beşiktaş ilçeleri ile yarışacak düzeyde.  Karayolları Mahallesi’nde satılık konutların metrekare fiyatları ortalama 6 bin 763 TL’den başlıyor.

Amortisman süresi 21 yıl olarak hesaplanan mahallede 100 metrekarelik bir konutun fiyatı 507 bin TL’den başlarken bu fiyatlar 845 bin TL’ye kadar çıkabiliyor.  Son dönemlerde markalı konutlar ve kentsel dönüşüm projeleriyle değerini artırmış durumda.

Karayolları Mahallesi’nde son 3 yıllık konut fiyat artışına bakıldığında yüzde 0,6 oranında bir değer kaybı söz konusu. Yine son 5 yıllık dilime bakıldığında bölgede yüzde 44,6’lık bir değer artışı olduğu görülüyor.

Karayolları Mahallesi kiralık ev fiyatlarında son durum

Gaziosmanpaşa’nın Küçükköy semtine bağlı Karayolları Mahallesi’nde kiralık konutlara bakıldığında bölgede ciddi oranda fiyat artışı olduğu görülüyor.

Yeni yapılan konutlarda 100 metrekarelik bir daire ortalama 2 bin 690 TL’den kiracı bulabiliyor. Bölgede en düşük kiralık konut fiyatı ise 2.000 TL civarında seyrediyor. Bu fiyatlar yeni yapılan konutlarda daha çok görülüyor. Çok daha eski konutlarda daha uygun fiyatlı konutlar bulunabiliyor. Markalı konutlarda kiralık fiyatları 3 bin 500 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Kiralık konutların son 1 ayda yüzde 1,56 oranında artığı görülürken, son 3 yıllık dilime bakıldığında yüzde 17’lik bir değer artışı olduğu gözlemleniyor. Son olarak 5 yıllık değer artışına bakıldığında fiyatların, yüzde 38,1 oranında arttığı görülüyor.

Emlak Haber Ajansı

Bölge RaporuGaziosmanpaşaKarayolları MahallesiEmlak Anallizi
Yorumlar (0)
Yorum Ekle